Przejdź na WP

Cyclo 3 fort - skład i działanie, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Cyclo 3 fort stosowany jest w ginekologii, medycynie rodzinnej, ginekologii, proktologii i angiologii. Jest to lek występujący w formie kapsułek i dostępny bez recepty. Jedno opakowanie leku zawiera 30 tabletek.

Zobacz film: "Co to są hemoroidy?"

spis treści

1. Cyclo 3 fort - skład i działanie

Preparat cyclo 3 fort jest lekiem złożonym, który w składzie zawiera witaminę C, wyciąg z ruszczyka kolczastego oraz hesperydynę, która w bardzo dużych ilościach występuje w owocach cytrusowych (pomarańczach, cytrynach). Hesperydyna wykazuje działanie przeciwutleniające, przeciwwysiękowe oraz przeciwobrzękowe. Hesperydyna działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych.

Witamina C, która jest kolejnym składnikiem preparatu, bierze udział w wielu przemianach metabolicznych, np: jako przeciwutleniacz ułatwia przyswajanie żelaza oraz chroni przed działaniem wolnych rodników, a wyciąg z ruszczyka kolczastego poprawia napięcie i elastyczność ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny, a także obkurcza naczynia żylne.

Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki
Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki [6 zdjęć]

Żylaki powstają w wyniku nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej są wynikiem chorób związanych z układem...

zobacz galerię

2. Cyclo 3 fort - wskazania i przeciwwskazania

Cyclo 3 fort zalecany jest przy chorobach naczyń żylnych: leczenie objawowe związane z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkich nóg) oraz w leczeniu pomocniczym przy hemoroidach. Przeciwskazania do stosowania Cyclo 3 forte dotyczą osób uczulonych lub wykazującyh nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Preparatu nie wolno podawać także dzieciom.

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się także stosowania cyclo 3 forte u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. W związku z tym, że niektóre choroby mogą okazać się przeciwwskazaniem do stosowania cyclo 3 fort lub wpływać na zmianę dawkowania preparatu, może okazać się konieczne wykonanie określonych badań.

3. Cyclo 3 fort - dawkowanie

Kapsułki cyclo 3 fort przeznaczone są do stosowania doustnego. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Zalecana dawka cyclo 3 fort dla dorosłych przy objawach niewydolności naczyń żylnych to 2 lub 3 kapsułki na dobę, natomiast dawkowanie cyclo 3 fort przy leczeniu pomocniczym żylaków odbytu to 4 lub 5 kapsułek na dobę przez okres tygodnia. Można przyjmować np: trzy kapsułki rano i dwie kapsułki na wieczór.

apsułki cyclo 3 fort przeznaczone są do stosowania doustnego
apsułki cyclo 3 fort przeznaczone są do stosowania doustnego (123rf.com)

Zobacz także:

4. Cyclo 3 fort - skutki uboczne

Jak w przypadku każdego leku i preparatu, również cyclo 3 fort może wywoływać działania niepożądane. Do najczęściej występujących skutków ubocznych po zażyciu cyclo 3 fort zalicza się: nudności, biegunka - niekiedy ostra, występująca razem z utratą wagi, która ustępuje dopiero po zaprzestaniu leczenia - oraz bóle żołądka. Bardzo rzadko odnotowano zapalenie okrężnicy, zapalenie trzustki, świąd, zawroty głowy, skurcz oskrzeli i bóle migrenowe.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy