Trwa ładowanie...

Cyclo 3 fort - działanie, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Cyclo 3 fort stosowany jest w ginekologii, medycynie rodzinnej, ginekologii, proktologii i angiologii. Jest to lek występujący w formie kapsułek i dostępny bez recepty. Jedno opakowanie leku zawiera 30 tabletek.

spis treści

1. Skład i działanie cyclo 3 fort

Preparat cyclo 3 fort jest lekiem złożonym, który w składzie zawiera witaminę C, wyciąg z ruszczyka kolczastego oraz hesperydynę, która w bardzo dużych ilościach występuje w owocach cytrusowych.

Zobacz film: "Co to są hemoroidy?"

Hesperydyna wykazuje działanie przeciwutleniające, przeciwwysiękowe oraz przeciwobrzękowe. Działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych.

Witamina C, która jest kolejnym składnikiem preparatu, bierze udział w wielu przemianach metabolicznych, na przykład ułatwia przyswajanie żelaza oraz chroni przed działaniem wolnych rodników.

Z kolei wyciąg z ruszczyka kolczastego poprawia napięcie i elastyczność ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny, a także obkurcza naczynia żylne.

Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki
Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki [6 zdjęć]

Żylaki powstają w wyniku nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej są wynikiem chorób związanych z układem

zobacz galerię

2. Wskazania do stosowania cyclo 3 fort

Wskazania do stosowania leku cyclo 3 Fort to:

 • niewydolność naczyń związana z uczuciem ciężkich nóg,
 • ból nóg,
 • hemoroidy.

Cyclo 3 Fort działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Przeciwdziała krwawieniu z dróg rodnych spowodowanych przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych.

3. Przeciwwskazania do stosowania leku

Przeciwskazania dotyczą osób uczulonych lub wykazujących nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Preparatu nie wolno podawać także dzieciom. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się także stosowania cyclo 3 forte u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

W związku z tym, że niektóre choroby mogą okazać się przeciwwskazaniem lub wpływać na zmianę dawkowania preparatu, może okazać się konieczne wykonanie dodatkowych badań.

4. Dawkowanie

Kapsułki cyclo 3 fort przeznaczone są do stosowania doustnego. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce, a w razie jakichkolwiek wątpliwości sugerowana jest konsultancja z lekarzem.

Zalecana dawka cyclo 3 fort dla dorosłych przy objawach niewydolności naczyń żylnych to 2 lub 3 kapsułki na dobę, natomiast dawkowanie cyclo 3 fort przy leczeniu pomocniczym żylaków odbytu to 4 lub 5 kapsułek na dobę przez okres tygodnia.

Można przyjmować na przykład trzy kapsułki rano i dwie na wieczór. Lek powinno się zażywać przed posiłkiem bądź bezpośrednio po rozpoczęciu posiłku.Cena cyclo 3 Fort to około 25 złotych za 30 kapsułek.

Zobacz także:

5. Skutki uboczne preparatu

Jak w przypadku każdego leku i preparatu, również cyclo 3 fort może wywoływać działania niepożądane. Do najczęściej występujących skutków ubocznych po zażyciu cyclo 3 fort zalicza się:

 • nudności,
 • biegunka,
 • utrata wagi,
 • ból żołądka,
 • zapalenie okrężnicy,
 • zapalenie trzustki,
 • świąd,
 • zawroty głowy,
 • skurcz oskrzeli,
 • bóle migrenowe,
 • alergia,
 • zawroty głowy.

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza