Trwa ładowanie...

Czym jest zapalenie macicy?

Do zapalenia błony śluzowej macicy dochodzi w sytuacji, gdy bakterie bytujące w pochwie przedostaną się do macicy. Najczęściej dzieje się to w chwili zabiegów ginekologicznych. Do zapalenia macicy może dojść również po porodzie lub poronieniu.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Uznaje się zatem, że zapalenie macicy jest powikłaniem porodu lub zabiegów czy badań ginekologicznych (tj. łyżeczkowanie).

 

Najbardziej bolesne choroby
Najbardziej bolesne choroby [6 zdjęć]

Chociaż wiele osób jest zdania, że to kamienie nerkowe generują najsilniejszy ból, istnieją problemy...

zobacz galerię

Objawy zapalenia macicy:

W przypadku zapalenia macicy konieczne jest leczenie, gdyż bakterie mogą doprowadzić do rozwoju zapalenia jajowodów i jajników. Terapia polega na podawaniu antybiotyków, leków rozkurczowych i przeciwbólowych. Leczenie hormonalne jest konieczne w przypadku przewlekłego zapalenia endometrium.

Zapalenie macicy często współwystępuje z innymi chorobami: nowotworem macicy i polipami.

Objawy zapalenia macicy są dość charakterystyczne (podobnie jak objawy grzybicy pochwy). Warto je znać, by podjąć odpowiednie leczenie i zapobiec groźnym powikłaniom.

Następny artykuł: Infekcje intymne w ciąży

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.