Trwa ładowanie...

Czym jest zapalenie macicy?

Do zapalenia błony śluzowej macicy dochodzi w sytuacji, gdy bakterie bytujące w pochwie przedostaną się do macicy. Najczęściej dzieje się to w chwili zabiegów ginekologicznych. Do zapalenia macicy może dojść również po porodzie lub poronieniu.

spis treści

  Uznaje się zatem, że zapalenie macicy jest powikłaniem porodu lub zabiegów czy badań ginekologicznych (tj. łyżeczkowanie).

  Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

   

  Najbardziej bolesne choroby
  Najbardziej bolesne choroby [6 zdjęć]

  Chociaż wiele osób jest zdania, że to kamienie nerkowe generują najsilniejszy ból, istnieją problemy

  zobacz galerię

  Objawy zapalenia macicy:

  W przypadku zapalenia macicy konieczne jest leczenie, gdyż bakterie mogą doprowadzić do rozwoju zapalenia jajowodów i jajników. Terapia polega na podawaniu antybiotyków, leków rozkurczowych i przeciwbólowych. Leczenie hormonalne jest konieczne w przypadku przewlekłego zapalenia endometrium.

  Zapalenie macicy często współwystępuje z innymi chorobami: nowotworem macicy i polipami.

  Objawy zapalenia macicy są dość charakterystyczne (podobnie jak objawy grzybicy pochwy). Warto je znać, by podjąć odpowiednie leczenie i zapobiec groźnym powikłaniom.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Następny artykuł: Infekcje intymne w ciąży
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza