Trwa ładowanie...

Decilosal (cilostazol) - chromanie przestankowe, działanie, przeciwskazania

Ból w kończynach i mrowienie stóp okazały się chromaniem przestankowym? Oprócz zmiany trybu życia zalecono Ci leczenie farmaceutykiem Decilosal? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czym jest chromanie przestankowe oraz jak wygląda leczenie preparatem Decilosal.

spis treści

1. Decilosal (cilostazol) – chromanie przestankowe

Wskazanie do stosowania leku Decilosal to przede wszystkim leczenie chromania przestankowego. Chromanie przestankowe jest inaczej tzw. utykanie spowodowane bólem przy poruszaniu się. Ból ten powodują zwężone tętnice żylne, które w efekcie słabiej doprowadzają krew do dolnych partii ciała pacjenta, głównie nóg i miednicy.

Zobacz film: "O czym może świadczyć ból w pięcie?"

Powodem zwężenia tętnic jest tworzenie się blaszek miażdżycowych, których rdzeń zbudowanych jest z komórek odpowiedzialnych za reakcję zapalną oraz z złogi tłuszczowe. Czynnikiem ryzyka rozwoju blaszek miażdżycowych jest przede wszystkim brak ruchu oraz zła dieta.

Całkowite zatkanie tętnicy kończyn dolnych blaszką miażdżycową może być przyczyną martwicy i w efekcie nawet amputacji. Chromanie przestankowe objawia się w szczególności bólem w łydkach, promieniującym do stóp, ud, bioder.

Możliwe jest też mrowienie, drętwienie stóp. Zdiagnozowane chromanie przestankowe powinno być leczone przede wszystkim poprzez zmianę trybu życiu – rzucenie palenia, stosowanie zdrowej diety oraz wprowadzenie do życia aktywności fizycznej. W zależności od rozwoju choroby chromanie przestankowe może być leczone również farmakologicznie oraz chirurgicznie.

Czym może grozić nawyk zakładania nogi na nogę?
Czym może grozić nawyk zakładania nogi na nogę? [5 zdjęć]

Nie raz pewnie słyszałeś, że zakładanie nogi na nogę podczas siedzenia na krześle nie jest zdrowe. Jest

zobacz galerię

2. Decilosal (cilostazol) – działanie

Decilosal zaleca się pacjentom u których zmiana trybu życia nie okazała się wystarczająca. Preparat Decilosal ma za zadanie rozszerzać naczynia krwionośne oraz przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów. Decilosal poprawia pracę układu krwionośnego dzięki czemu zmniejsza ból związany z chromaniem przestankowym.

To, że zdrowy tryb życia nie przyniósł oczekiwanych efektów nie oznacza, że przy stosowaniu leku Decilosal można opuścić zalecenia dotyczące zdrowej diety i ruchu – wręcz przeciwnie, lek powinien być równolegle z prowadzeniem aktywnego, zdrowego trybu życia. Lek jest przepisywany włącznie na receptę, a wiec lekarz dopiera odpowiednia dawkę do pacjenta.

Pierwsze efekty stosowania leku Decilosal w zależności od stopnia zaawansowania chromania przestankowego mogą być odczuwalne już po czterech tygodniach kuracji, jednakże optymalnie na efekty kuracji trzeba czekać do 12 tygodniu.

3. Decilosal (cilostazol) – przeciwskazania

Niestety nie każdy może leczyć się preparatem Decilosal. Przede wszystkim nie powinny stosować go osoby, które są uczulone na którykolwiek składnik preparatu. Po za tym le Decilosal nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, ponieważ lek może negatywnie wpłynąć zarówno na zdrowie płodu jak i kobiety.

Dodatkowo przeciwskazaniami do stosowania leku Decilosal są również choroby układu krwionośnego, zwłaszcza mające związek problemami z pracą serca takie jak częstoskurcz komorowy czy migotanie komór, czy też ciężka arytmia.

Lekarz przez zapisaniem pacjentowi leku Decilosal powinien dokonać szerokiego wywiadu na temat chorób naczyniowo-krwionośnych, a także innych chorób występujących u pacjenta.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza