Trwa ładowanie...

Elon Musk zrzucił 9 kilogramów. Oto jego sekret

Elon Musk cieszy się na Twitterze ogromną popularnością – śledzi go tam ponad 104 mln obserwujących. Ostatnio podzielił się z fanami metodą, dzięki której schudł dziewięć kilogramów.

spis treści

1. Okresowe posty stoją za sukcesem Muska

W ubiegły weekend Elon Musk napisał na Twitterze, że zrzucił ponad 9 kg ze swojej "niezdrowej szczytowej wagi". Przyznał, że sukces osiągnął dzięki okresowym postom. "Za radą dobrego przyjaciela okresowo pościłem i czuję się zdrowszy" – napisał Musk.

Okresowe poszczenie, to inaczej wyznaczenie sobie okna czasowego na jedzenie. W najpopularniejszym modelu posiłki spożywa się w ciągu ośmiu godzin na dobę, a przez kolejne 16 - nie je się nic. Do czasu postu wliczają się też godziny snu. Do stosowania okresowego postu kilka lat temu przyznała się także m.in.aktorka Jennifer Aniston.

2. Co na to naukowcy?

Istnieje szereg badań, które dowodzą, że godziny, w których dajemy odpocząć układowi pokarmowemu i nie dostarczamy mu pożywienia, wychodzą nam na zdrowie. Uważa się, że po kolacji nie powinniśmy podjadać żadnych przekąsek oraz pić kalorycznych napojów, w tym alkoholu. Organizm potraktuje je jako posiłek i pobudzi do pracy trzustkę, która wyprodukuje insulinę. Zaleca się, aby po ostatnim posiłku pić już tylko wodę lub lekkie herbaty ziołowe.

Warto pamiętać, że okresowy post jest zalecany ludziom zdrowym, wszyscy, którzy zmagają się z wszelkiego rodzaju chorobami powinni konsultować rodzaj diety z lekarzem.

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza