Przejdź na WP

Erekcja przez 22 godziny. Skutki uboczne preparatu do opalania

41-letni mężczyzna liczył, że nielegalny suplement melanotan zapewni mu piękną opaleniznę już po jednym zastrzyku. Wiedział, że skutkiem ubocznym może być wzwód penisa. Nie przewidział jednak, że erekcja będzie trwała 22 godziny. Pomogli dopiero lekarze na ostrym dyżurze.

Zobacz film: "WHO wpisuje seksoholizm na listę chorób psychicznych"

1. Erekcja przez 22 godziny

41-letni mężczyzna skorzystał z nielegalnego samoopalacza. Preparat bywa chwalony również za pozytywne oddziaływanie na potencję. Skończyło się 22-godzinami bolesnej erekcji i koniecznością hospitalizacji.

Już po godzinie od iniekcji niefortunny pacjent zauważył, że jego wzwód nie kończy się. Masturbował się w nadziei na zakończenie erekcji, ale bezskutecznie.

Niefortunna próba opalania spowodowała poważny ból i uniemożliwiła normalne funkcjonowanie.

4 problemy z seksem, o  których słyszą terapeuci
4 problemy z seksem, o których słyszą terapeuci [5 zdjęć]

Problemy z życiem sekualnym nie są w dzisiejszych czasach rzadkie. Szybkie tempo życia, stres, długie...

zobacz galerię

Zgłosił się na ostry dyżur, gdzie zdiagnozowano u niego priapizm. To bolesny i długotrwały wzwód niezależny od pobudzenia seksualnego. Mężczyzna został przyjęty na oddział.

W Szpitalu Uniwersyteckim Królowej Elżbiety próbowano uporać się z problemem obkładając penisa lodem, lecz było to bezskuteczne. Żeby złagodzić ból, podano miejscowe znieczulenie. Następnie za pomocą igły odciągnięto z penisa aż 700 ml krwi.

2. Erekcja po nieudanej iniekcji nielegalnym suplementem

Nielegalny preparat nie zadziałał zgodnie z oczekiwaniami. Melanotan spowodował za to skutki uboczne. Chociaż od dawna mówi się o toksyczności tej substancji, ciągle znajdują się chętni, aby testować ją na sobie.

Krew mężczyzny przez wiele godzin była uwięziona w komorach erekcyjnych. W dalszej perspektywnie mogło to prowadzić to trwałych zaburzeń erekcji.

Przez kolejne dwa tygodnie pacjent cierpiał na obrzęk penisa. Dopiero po miesiącu zaczął ponownie osiągać normalną erekcję.

Pacjent przyznał, że zdarzało mu się w przeszłości stosować melanotan, ale bez tak nieprzyjemnych dolegliwości. Powiedział, że dawniej jego erekcje mijały maksymalnie po kilku godzinach.

Chory utrzymywał, że nie zażywał nic więcej, ale lekarze podejrzewają, że ekstremalna erekcja mogła być skutkiem niewłaściwej kompilacji suplementów dla kulturystów.

Mężczyzna miał przez 22 godziny erekcję po zażyciu nielegalnego suplementu na opaleniznę
Mężczyzna miał przez 22 godziny erekcję po zażyciu nielegalnego suplementu na opaleniznę (123rf.com)

Nielegalny suplement do opalania melanotan może powodować również nudności i wymioty, zmęczenie i splątanie, zaczerwienienie twarzy, przyspieszenie akcji serca, wysokie ciśnienie, pobudzenie psychomotoryczne, nadpotliwość oraz zawroty głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy