Trwa ładowanie...

Flixonase Nasule – wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Flixonase Nasule to lek stosowany do leczenia polipów nosa oraz niedrożności nosa spowodowanych polipami. Osoby borykające się z polipami nosa powinny być pod stałą opieką lekarza laryngologa. Lek jest odpowiedni dla pacjentów powyżej 16 roku życia.

spis treści

1. Flixonase Nasule – wskazania i przeciwwskazania

Czynną substancją zawartą w leku Flixonase Nasule jest propionianu flutykazonu. Flixonase ma postać kropli do nosa. Jest to zawiesina. Dostępny jest w formie ampułek.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Operacja przegrody nosowej"

Flixonase Nasule jest to lek dla pacjentów, którzy zmagają się polipami nosa i związanej z nimi niedrożności przewodów nosowych.

Przeciwwskazania do stodowania leku Flixonase Nasule to między innymi uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Pacjentki, które przypuszczają, że są w ciąży, a także karmiące piersią powinny poinformować o tym lekarza. Jeśli lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka wówczas można stosować Flixonase Nasule.

Jama nosowa - budowa
Jama nosowa - budowa

Kolor różowy – kość sitowia. Kolor niebieski – małżowina nosowa dolna.

zobacz galerię

2. Flixonase Nasule – dawkowanie

Lek Flixonase Nasule ma formę kropli dostępnych w ampułkach. Jest to lek przeznaczony do stosowania na błonę śluzową nosa* u pacjentów powyżej 16 roku życia. Wspólnie z lekarzem należy ustalić najmniejszą dawkę, która pozwoli na skuteczną kontrolę objawów.

Skuteczność leku zapewnia regularność stosowania. Lek nie działa natychmiastowo, poprawa powinna pojawić się po kilku tygodniach leczenia. Jeżeli po 4-6 tygodniach u pacjenta nie nastąpi poprawa lekarz musi rozważyć alternatywne metody leczenia.

Zawartość jednego plastikowego pojemniczka stosować raz lub dwa razy na dobę. Pojemnik zawiera ilość płynu odpowiedniego do obydwu otworów nosowych. W pojemniczku znajduje się ok 12 kropli. Powinno podać się po 6 kropli do każdego otworu nosowego. Nie ma konieczności zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku. Cena leku Flixonase Nasule to ok 40 zł za 28 ampułek.

Zobacz także:

3. Flixonase Nasule – skutki uboczne

Działania niepożądane preparatu Flixonase Nasule to np.: wysychanie i podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła. Opisywano krwawienia z nosa. Istnieją doniesienia o wystąpieniu reakcji nadwrażliwości, takich jak wysypka skórna, obrzęk twarzy lub języka oraz reakcji anafilaktycznej i skurczu oskrzeli.

Objawy skutków ubocznych przy stosowaniu leku Flixonase Nasule to: perforację przegrody nosa, jaskra, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego a także zaćma.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Flixonase Nasule jest to lek dla pacjentów, którzy zmagają się polipami nosa i związanej z nimi niedrożności przewodów nosowych
Flixonase Nasule jest to lek dla pacjentów, którzy zmagają się polipami nosa i związanej z nimi niedrożności przewodów nosowych (Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza