Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu Oekolp - krem dopochwowy

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Oekolp (Estriolum) - krem stosowany dopochwowo. Decyzję podjęto niezwłocznie. Chodzi o 41 serii.

1. GIF wycofuje kolejny produkt z obrotu

Do GIF wpłynął wniosek o wycofanie z obrotu kilku serii produktu leczniczego Oekolp (Estriolum) - jest to maść stosowana dopochwowo. Decyzję podjęto w związku z otrzymanym wynikiem poza specyfikacją w trakcie badań stabilności w zakresie zawartości estriolu.

(GIF)

Zobacz film: "Ile kosztują leki po przeszczepie?"

2. Zastosowanie leku

Lek Oekolp stosowany jest w leczeniu zaburzeń spowodowanych niedoborem estrogenów: atrofii pochwy i sromu, dolegliwości w obrębie sromu i pochwy, świądu, uczucia pieczenia lub suchości. Przepisuje się go również w przypadku dyspareunii, atroficznego nieżytu pochwy i sromu, przy upławach, zapaleniu szyjki macicy, zwężeniu pochwy oraz przy owrzodzeniu pochwy i szyjki macicy.

10 babcinych lekarstw, które naprawdę działają
10 babcinych lekarstw, które naprawdę działają [11 zdjęć]

Wypadają ci włosy? Pomoże ci najczęściej traktowana tylko jako chwast pokrzywa. Jest ona prawdziwą bombą

zobacz galerię

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Krem dopochwowy wycofany z obrotu
Krem dopochwowy wycofany z obrotu (istock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza