Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu serię wazeliny i gliceryny

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię wazeliny i gliceryny Aflofarmu. Jaki jest powód podjęcia takiej decyzji?

1. Wycofane produkty

GIF zdecydował, że z obrotu zostaną wycofane serie dwóch produktów. Jeśli chodzi o wazelinę, mowa o serii 01AF0117 z datą ważności 09.2019 r., w przypadku gliceryny z rynku zniknie seria o tym samym numerze (01AF0117), ale z datą ważności określoną na 01.2020 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest Aflofarm Farmacja Polska.

Sprawdź koniecznie:

Jesienią postaw na kolor... dla twojego noworodka. Zobacz najmodniejsze stylizacje

Zobacz film: "Jak leki wpływają na nasze zęby?"

Dalczego GIF wycofał z rynku te dwa produkty? "Przyczyną podjęcia decyzji o wycofaniu przedmiotowych surowców jest wynik postępowania reklamacyjnego, w toku którego podmiot odpowiedzialny ustalił, że istnieje ryzyko, iż w obrocie znajdują się opakowania surowca: gliceryna seria 01AF0117 oznakowane etykietą surowca wazelina 01AF0117" – czytamy w oficjalnym dokumencie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

2. Wazelina a gliceryna

Gliceryna jest stosowana w produkcji kremów, pomadek i innych kosmetyków. Ma właściwości nawilżające, dzięki czemu można ją stosować do kąpieli, także dla dzieci. Jest pomocna w natłuszczaniu przesuszonej i wrażliwej skóry. Wazelina nie wchłania się przez skórę i błony śluzowe, ale jednocześnie nie podrażna tej skóry. Chroni ją przed negatywnym wpływem czynników fizycznych. Można ją stosować do masażu.

Sprawdź koniecznie:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza