Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu serię wazeliny i gliceryny

 Ewa Rycerz
30.11.2018 08:58
GIF wycofał z obrotu serię wazeliny i gliceryny
GIF wycofał z obrotu serię wazeliny i gliceryny ((123RF) GIF wycofał z obrotu serię wazeliny i gliceryny)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię wazeliny i gliceryny Aflofarmu. Jaki jest powód podjęcia takiej decyzji?

1. Wycofane produkty

GIF zdecydował, że z obrotu zostaną wycofane serie dwóch produktów. Jeśli chodzi o wazelinę, mowa o serii 01AF0117 z datą ważności 09.2019 r., w przypadku gliceryny z rynku zniknie seria o tym samym numerze (01AF0117), ale z datą ważności określoną na 01.2020 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest Aflofarm Farmacja Polska.

Sprawdź koniecznie:

Jesienią postaw na kolor... dla twojego noworodka. Zobacz najmodniejsze stylizacje

Dalczego GIF wycofał z rynku te dwa produkty? "Przyczyną podjęcia decyzji o wycofaniu przedmiotowych surowców jest wynik postępowania reklamacyjnego, w toku którego podmiot odpowiedzialny ustalił, że istnieje ryzyko, iż w obrocie znajdują się opakowania surowca: gliceryna seria 01AF0117 oznakowane etykietą surowca wazelina 01AF0117" – czytamy w oficjalnym dokumencie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

2. Wazelina a gliceryna

Zobacz film: "Jak leki wpływają na nasze zęby?"

Gliceryna jest stosowana w produkcji kremów, pomadek i innych kosmetyków. Ma właściwości nawilżające, dzięki czemu można ją stosować do kąpieli, także dla dzieci. Jest pomocna w natłuszczaniu przesuszonej i wrażliwej skóry. Wazelina nie wchłania się przez skórę i błony śluzowe, ale jednocześnie nie podrażna tej skóry. Chroni ją przed negatywnym wpływem czynników fizycznych. Można ją stosować do masażu.

Sprawdź koniecznie:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze