Trwa ładowanie...

GIS ostrzega przed ołowiem w suplemencie diety

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed suplementem diety Klin-Kler w tabletkach. Produkt zawiera bardzo wysoki poziom ołowiu i rtęci. Jest niezbepieczny dla zdrowia i nie powinien być spożywany.

1. Niebezpieczny produkt

Klin-KLer to ziołowy suplement diety. Ostrzeżenie GIS dotyczy produktu o numerze partii produkcyjnej 31.12.2020, zawierającego 40 kapsułek, po 300 g każda. Data minimalnej daty trwałości została oznaczona na 31.12.2020 rok.

Jaki jest powód ostrzeżenia? GIS podkreśla, że chodzi o niebezpieczny dla zdrowia poziom metali ciężkich. Wykryte one zostały podczas specjalistycznych badań.

Zobacz film: "Szokujący raport: W suplementach diety obecne są zanieczyszczenia"

Klin-Kler zawiera niebezpieczny poziom ołowiu i rtęci
Klin-Kler zawiera niebezpieczny poziom ołowiu i rtęci (gis.gov.pl)

"Badanie laboratoryjne stwierdzające wysoki poziom ołowiu oraz rtęci zostało wykonane w akredytowanym laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Osoba dorosła, która spożywa przedmiotowy produkt zgodnie z zaleceniami producenta, jest narażona na znaczne przekroczenie toksykologicznych wartości dla ołowiu wyznaczających bezpieczeństwo produktu" – czytamy w ostrzeżeniu.

Przeczytaj także:

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że produkt Klin-Kler Capsules nie powinien być spożywany ponieważ jest niebezpieczny dla zdrowia. Ilości ołowiu, jakie zostały w nim wykryte ok. 140 razy przekraczają dopuszczalny poziom tego metalu, jaki określają unijne przepisy. Poziom rtęci przekroczony został prawie 3 razy.

- Przy założeniu, że będziemy przyjmować suplement zgodnie z propozycją producenta, czyli 5 razy 2 kapsułki, to poziom, przy którym pojawią się pierwse skutki uboczne przekroczymy 20-krotnie - precyzuje Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Ołów ma silne działanie nefrotoksyczne. Możliwe więc, że przyjmowanie tego produktu doprowadzi do uszkodzenia nerek - dodaje.

Nieprawidłowości dotyczące suplementu Klin-Kler wykryte zostały w ramach rutynowej kontroli GIS. Inspektorzy wzięli pod lupę wybrane suplementy diety. Ten można było kupić w jednym ze sklepów zielarskich w Bielsku Białej.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza