Trwa ładowanie...

Homeopatia a odchudzanie

Wielu osobom nasuwa się pytanie, czy homeopatia może być także sposobem na szczupłą sylwetkę. Ludzie praktykujący ten sposób leczenia twierdzą, że homeopatia jest wysoce skuteczna zarówno jako samodzielna kuracja, jak i terapia uzupełniająca metody medycyny konwencjonalnej. Według nich również problem otyłości lub nadwagi może zostać rozwiązany dzięki lekom homeopatycznym, które nie stwarzają niebezpieczeństwa przedawkowania, ponieważ nie działają ilością substancji leczniczej i można je stosować przez długi czas.

1. Wpływ homeopatii na odchudzanie

Homeopatia to holistyczna metoda leczenia, zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej, która obecnie znana jest niemal na całym świecie. Charakteryzuje się całościowym podejściem do pacjenta. Ten rodzaj leczenia opiera się na przekonaniu, że niezależnie od objawów choroby, kuracja musi mieć charakter całościowy, obejmujący ciało, umysł i duszę. Takie jest także podejście do problemu nadwagi czy otyłości – nie jest to tylko kwestia chorego ciała. Aby uzyskać prawidłową masę ciała, należy najpierw zastanowić się, co jest przyczyną, która stoi za problemem. Nastąpi to podczas konsultacji homeopatycznej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Oto kilka pomocnych pytań, które może zadać homeopata:

  • Czy występują predyspozycje genetyczne do tycia?
  • Czy pacjent jest zdrowy?
  • Jaki jest styl życia pacjenta?
  • Jakie są nawyki żywieniowe?
  • Czy występują problemy ze snem?
  • Czy pacjent ma problemy emocjonalne?

Poza tym mogą się pojawić pytania niezwiązane bezpośrednio z odchudzaniem. Odpowiedź na każde z nich musi być szczera, ponieważ to na ich podstawie specjalista dobierze leki homeopatyczne. Dużą zaletą takiego sposobu leczenia jest brak skutków ubocznych (nawet jeśli będą zażywane przez dłuższy czas) oraz dość szybkie efekty. Niestety nie ma jednego cudownego leku, który zadziała tak samo skutecznie na wszystkich – środek dobiera się indywidualnie w zależności od stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Kupowanie leków, które obiecują odchudzenie każdego w szybkim tempie, bez konsultacji, nie jest zgodne z podstawowymi zasadami homeopatii, zatem nie warto w takim przypadku liczyć na spektakularne efekty.

2. Leki homeopatyczne na odchudzanie

Warto także wiedzieć, że aby leczenie homeopatyczne było skuteczne, ważne jest usunięcie licznych blokad, do których należą: siedzący tryb życia, tłuste i zbyt obfite posiłki, zbyt mała ilość owoców i warzyw w diecie, ciągły stres czy brak wypoczynku. Specjaliści twierdzą, że tego rodzaju blokady czynią leczenie homeopatią nieskutecznym, zatem należy je zlikwidować. Już sam proces wyeliminowania przeszkód spowoduje utratę kilogramów. Leki homeopatyczne zawierają niewielkie dawki substancji czynnych, więc nie obciążają niepotrzebnie wątroby jak zwykłe leki. Poza tym znacznie mniejsze jest ryzyko wystąpienia działań niepożądanych czy interakcji z innymi lekami. Produkowane są z substancji pochodzenia naturalnego – ziół i minerałów. Wspomaganie odchudzania przez przyjmowanie preparatów homeopatycznych jest więc szczególnie korzystne m.in. dla osób z problemami tarczycowymi.

Warto więc sięgnąć po tego typu pomoc – często po trzech czy czterech miesiącach stosowania organizm przestawia się na nowy metabolizm i wystarcza już rozsądna dieta i trochę ruchu, aby utrzymać właściwą wagę.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Homeopatia a odchudzanie
Homeopatia a odchudzanie (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza