Trwa ładowanie...

Hyal Drop Pro - skład, działanie, wskazania, sposób użycia

 Paula Jakubasik
28.07.2021 15:41
Hyal Drop Pro to nawilżające krople do oczu.
Hyal Drop Pro to nawilżające krople do oczu. (Obraz Rudy and Peter Skitterians, Pixabay )

Hyal Drop Pro to wyrób medyczny w formie kropli do oczu. Produkt łagodzi objawy zespołu suchego oka, może być stosowany również przez osoby, stosujące soczewki kontaktowe. W składzie Hyal Drop Pro znajduje się kwas hialuronowy, który łagodzi podrażnienia, regeneruje i nawilża oczy. Co warto wiedzieć o Hyal Drop Pro?

spis treści

1. Co to jest Hyal Drop Pro?

Hyal Drop Pro to wyrób medyczny w postaci kropli do oczu o właściwościach nawilżających. Produkt ten zawiera kwas hialuronowy, polisacharyd, glicerol, karbomer oraz trójglicerydy o średniej długości łańcucha.

2. Działanie Hyal Drop Pro

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, głównie w oku oraz stawach. Podawany bezpośrednio do oczu pozwala na zastąpienie naturalnych płynów, otaczających gałki oczne. Jest całkowicie bezpieczny, wykazuje silne właściwości nawilżające i regenerujące.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Substancja ta przylega do powierzchni rogówki i spojówki, zapewniając długotrwałe uczucie nawilżenia. Glicerol i karbomer zatrzymują wodę w filmie łzowym, natomiast trójglicerydy pozytywnie wpływają na proces regeneracji warstwy lipidowej i zmniejszają parowanie łez.

Zobacz także:

3. Wskazania do stosowania kropli Hyal Drop Pro

Nawilżające krople do oczu są przeznaczone do łagodzenia objawów zespołu suchego oka, takich jak:

  • uczucie suchości oka,
  • uczucie obecności piasku pod powiekami,
  • pieczenie oczu,
  • zaczerwienie i podrażnienie oczu,
  • ból oka,
  • nadwrażliwość na światło.

Hyal Drop Pro jest regularnie używany przez osoby, które wiele godzin spędzają przed komputerem lub telewizorem, przebywają w otoczeniu dymu papierosowego, silnego wiatru lub klimatyzacji.

4. Sposób użycia kropli Hyal Drop Pro

Hyal Drop Pro jest przeznaczony do stosowania miejscowego, należy aplikować go prosto do worka spojówkowego w przypadku odczuwania uciążliwych objawów zespołu suchego oka.

Zaleca się podawanie jednej kropli do oka, tak często jak jest to konieczne i przez dowolny okres czasu. Przed zaaplikowaniem produktu należy zdjąć soczewki kontaktowe, a następnie zaczekać minimum 15 minut przed ponownym ich założeniem.

Po otwarciu Hyal Drop Pro powinien być zużyty w ciągu 6 miesięcy, należy pamiętać by końcówką aplikatora nie dotykać oka ani jakiejkolwiek innej powierzchni. Po użyciu należy szczelnie zamknąć opakowanie, a następnie odłożyć je w miejsce niewidoczne i niedostępne dla dzieci.

W przypadku leczenia z użyciem innych produktów okulistycznych zalecany jest przynajmniej 15 minutowy odstęp pomiędzy aplikowaniem kolejnych środków.

5. Czym różnią się krople Hyal Drop Pro od Hyal Drop Multi?

Zarówno Hyal Drop Pro, jak i Hyal Drop Multi są produkowane przez firmę Baush&Lomb. Pierwsze z nich mają bardziej złożony skład, w którym znajduje się kwas hialuronowy, glicerol oraz karbomer.

Produkt ten został upodobniony do właściwości filmu łzowego i pozytywnie wpływa na jego trzy warstwy: lipidową, wodną oraz mucynową.

Hyal Drop Pro są przeznaczone do nawilżania oczu, narażonych na długotrwałą pracę przed monitorem lub niekorzystne warunki, takie jak silny wiatr czy działanie klimatyzacji.

Krople Hyal Drop Multi mają inny skład, są przeznaczone do łagodzenia słabych i umiarkowanych objawów zespołu suchego oka. Podobnie jak Hyal Drop Pro mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe i występują w formie aplikatorów o zawartości 10 ml płynu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze