Trwa ładowanie...

Hydrominum – charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Hydrominum to suplement diety wspomagający usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Jaki wpływ na zdrowie ma zatrzymanie wody z organizmu? Jakie są przyczyny zatrzymania wody w organizmie? Jaki jest skład hydrominum? Jak należy stosować hydrominum? Kiedy stosowanie hydrominum nie jest zalecane? Czy po hydrominum mogą wystąpić jakiekolwiek skutki uboczne?

spis treści

1. Hydrominum – charakterystyka

Hydrominum nie jest lekiem a suplementem diety, który wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Zatrzymanie wody w organizmie powoduje obrzęki ciała i wzrost masy ciała.

Zobacz film: "Milion Pomysłów na Zdrowie - Nadmiar Wody"

Do pierwszych objawów obrzęków ciała zaliczamy opuchliznę stóp, palców u rąk i kostek. Co więcej, objawom tym mogą również towarzyszyć bóle głowy, problemy z koncentracją, zmęczenie, uczucie ciężkości i rozdrażnienie.

Najczęstszymi przyczynami zatrzymania wody w organizmie jest niedobór wody, niedobór potasu i sodu w diecie, ciąża, niewystarczająca aktywność fizyczna, nadużywanie alkoholu, stosowanie diety odchudzającej, a także zbliżająca się menstruacja.

Hydrominum zawiera wyciągi z roślin, które wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu. 100 mg hydrominum zawiera wyciąg z opuncji figowej, wyciąg z pokrzywy, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z nasion winogron.

Wyciągi z powyższych roślin przyczyniają się do zmniejszenia uczucia ciężkości, obrzęków oraz do wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki temu hydrominum wspomaga równocześnie zarówno usuwanie nadmiaru wody z organizmu, ale także oczyszcza organizm.

Co więcej, hydrominum wspomaga także odchudzanie, oczyszczanie organizmu z toksyn i redukuje cellulit.

2. Hydrominum – stosowanie

Hydrominum dostępne jest w formie tabletek do stosowania doustnego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych. W ciągu doby można przyjąć jedną tabletkę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki hydrominum. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, co do stosowania hydrominum, należy skonsultować się z lekarzem.

3. Hydrominum – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do stosowania hydrominum jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ponadto, osoby Przed zastosowaniem hydrominum w ciąży i podczas karmienia piersią a także w przypadku zaburzeń pracy nerek należy skonsultować się z lekarzem.

Należy również pamiętać, że hydrominum i jakikolwiek inny suplement diety, nie powinien zastąpić zróżnicowanej diety. To zróżnicowana dieta powinna być podstawą odpowiedniego odżywiania i dostarczania organizmowi niezbędnych składników odżywczych i minerałów.

Warto także pamiętać, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia, szczególnie jeżeli mamy pracę siedzącą. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania. Suplementy diety mogą być jedyne uzupełnieniem codziennej diety.

4. Hydrominum – skutki uboczne

Dotychcza nie ma żadnych danych na temat skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem hydrominum. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dawki i w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów podczas stosowania hydrominum, należy skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Hydrominum zawiera wyciągi z roślin
Hydrominum zawiera wyciągi z roślin (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza