Trwa ładowanie...

InVag - działanie, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

InVag to probiotyk) stosowany w celu przywrócenia bądź utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Lek InVag pomaga także w utrzymani właściwego pH pochwy.

spis treści

1. Działaie leku InVag

Działanie leku InVag polega na utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej w obrębie układu moczowo-płciowego. Lek InVag ma zapobiegać rozwojowi zakażeń takich jak upławy czy świąd. Lek InVag pomaga utrzymać prawidłowe pH w pochwie.

Zobacz film: "Jak zminimalizować ryzyko stanów zapalnych pochwy?"

InVag zawiera kompozycję 3 opatentowanych szczepów bakterii Lactobacillus (fermentum, plantarum, gasseri)

InVag stosuje się u pacjentek z problemami intymnymi, zwłaszcza po leczeniu antybiotykami dopochwowymi. Cena leku InVag ok. 26 zł za 7 kapsułek.

Bakterie beztlenowe wywołujące zapalenie pochwy (Gardnerella vaginalis)
Bakterie beztlenowe wywołujące zapalenie pochwy (Gardnerella vaginalis)

Strzałki wskazują bakterie Gardnerella vaginalis.

zobacz galerię

2. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania leku InVag

Wskazania do stosowania leku InVag to: zapobieganie infekcjom układu moczowo-płciowego, wspomaganie w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy), leczenie upławów. Lek InVag stosuje się w trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi oraz przeciwgrzybiczymi.

Preparat InVag stosuje się w okresie klimakterium oraz po połogu, a takżę profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja).

Przeciwwskazania do stosowania leki InVag to uczulenie na składniki leku (odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, L-glutaminian sodu, laktoza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu oraz żelatyna).

3. Dawkowanie leku

Kapsułki InVag pacjentka powinna stosować przez 7 dni. 1 kapsułkę zakłada się dopochwowo na noc. Globulkę dopochwową InVag trzeba umieścić głęboko w pochwie. W razie potrzeby kuracja lekiem InVag może być powtórzona po konsultacji z lekarzem.

Zobacz także:

4. Skutki uboczbe leku

Działania niepożądane leku In Vag: to upławy, świąd, ból w podbrzuszu, pieczenie, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, zaczerwienie na szyjce macicy, częste oddawanie moczu, parcie na mocz, przeziębienie, a także bóle głowy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza