Węgiel w homeopatii

Węgiel w leczeniu homeopatycznym jest stosowany w innych dawkach niż dostępny w aptece węgiel aktywny, ma też więcej zastosowań. Ma postać malutkich tabletek, których ilość ustala lekarz. Powinien on dopasować lek i dawkowanie do twoich potrzeb, biorąc pod uwagę historię przebytych chorób, poziom stresu i inne przyjmowane leki.

1. Zalety węgla leczniczego

Węgiel (a konkretnie carbo vegetabilis) jest od lat stosowany przy problemach żołądkowych i biegunce. Naturalnie oczyszcza organizm z toksyn, dlatego zatrucie pokarmowe nie powinno mieć z nim szans. Tak samo dzieje się z nadmierną produkcją gazów w jelitach.

Węgiel może ci pomóc, jeśli ciągle czujesz zmęczenie, nawet przy niewielkiej aktywności fizycznej. Stan ten może być wynikiem bezsenności, którą homeopatia także zwalcza węglem. Do tego na pewno pomoże odpoczynek w dobrze wietrzonym pomieszczeniu. Stan może się pogorszyć przy zbyt dużej wilgotności i chłodnej pogodzie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Jeśli często męczą cię bóle głowy lub czujesz dzwonienie w uszach, węgiel homeopatyczny będzie lekiem dla ciebie. Ludzie cierpiący na częste krwawienia z nosa także czują się lepiej po kilku tabletkach.

Bardzo często podaje się węgiel aktywny ludziom, którym zdarza się mdleć lub mają bardzo słaby puls.

Węgiel jest także stosowany do leczenia:

Homeopatia zaleca węgiel także przy rekonwalescencji dzieci i osób starszych.

2. Węgiel a demencja

Niektórzy badacze twierdzą, że węgiel aktywny jest w stanie pomóc ludziom cierpiącym na demencję, zazwyczaj spowodowaną chorobą Alzheimera. Pacjenci w podeszłym wieku po działaniu leków homeopatycznch wychodzili z otępienia, lepiej funkcjonowali, zmniejszyła się także ich nerwowość. Ich życie zmieniło się na lepsze.

Pamiętaj: jeśli węgiel nie pomaga, a objawy się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.