Trwa ładowanie...

Węgiel leczniczy - zastosowanie, homeopatia, demencja

Węgiel leczniczy stosowany w leczeniu homeopatycznym jest stosowany w innych dawkach niż dostępny w aptece węgiel aktywny, ma też więcej zastosowań. Ma postać malutkich tabletek, których ilość ustala lekarz. Powinien on dopasować lek i dawkowanie do twoich potrzeb, biorąc pod uwagę historię przebytych chorób, poziom stresu i inne przyjmowane leki.

spis treści

1. Węgiel leczniczy - zastosowanie

Węgiel (a konkretnie carbo vegetabilis) jest od lat stosowany przy problemach żołądkowych i biegunce. Naturalnie oczyszcza organizm z toksyn, dlatego zatrucie pokarmowe nie powinno mieć z nim szans. Tak samo dzieje się z nadmierną produkcją gazów w jelitach. Węgiel leczniczy osłania błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Zobacz film: "Jak pozbyć się biegunki?"

2. Węgiel leczniczy - homeopatia

Węgiel leczniczy może ci pomóc, jeśli ciągle czujesz zmęczenie, nawet przy niewielkiej aktywności fizycznej. Stan ten może być wynikiem bezsenności, którą homeopatia także zwalcza węglem. Do tego na pewno pomoże odpoczynek w dobrze wietrzonym pomieszczeniu. Stan może się pogorszyć przy zbyt dużej wilgotności i chłodnej pogodzie.

Jeśli często męczą cię bóle głowy lub czujesz dzwonienie w uszach, węgiel homeopatyczny będzie lekiem dla ciebie. Ludzie cierpiący na częste krwawienia z nosa także czują się lepiej po kilku tabletkach.

Węgiel aktywny - właściwości i zastosowanie
Węgiel aktywny - właściwości i zastosowanie [6 zdjęć]

Używany jest od setek lat. Hipokrates zalecał stosować go na zakażone rany, by szybciej się goiły. W

zobacz galerię

Bardzo często podaje się węgiel aktywny ludziom, którym zdarza się mdleć lub mają bardzo słaby puls.

Zastosowanie węgla leczniczego jest wykorzystywane do leczenia:

Homeopatia zaleca węgiel leczniczy także przy rekonwalescencji dzieci i osób starszych.

3. Węgiel leczniczy - demencja

Niektórzy badacze twierdzą, że węgiel leczniczy jest w stanie pomóc ludziom cierpiącym na demencję, zazwyczaj spowodowaną chorobą Alzheimera. Pacjenci w podeszłym wieku po działaniu leków homeopatycznch wychodzili z otępienia, lepiej funkcjonowali, zmniejszyła się także ich nerwowość. Ich życie zmieniło się na lepsze.

Pamiętaj: jeśli węgiel leczniczy nie pomaga, a objawy się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza