Trwa ładowanie...

Zalety seksu w ciąży

Seks to źródło przyjemności. Czy w ciąży należy z niego rezygnować? Seks w czasie ciąży nie jest niebezpieczny dla dziecka. Jeżeli tylko ciąża przebiega prawidłowo, a kobieta nie czuje się źle i nie odczuwa dyskomfortu, wówczas nie trzeba przerywać współżycia seksualnego. Jakie zalety ma seks podczas ciąży?

spis treści

1. Komfort psychiczny

Skoro seks wpływa pozytywnie na kobietę, to dlaczego odbierać tę przyjemność przyszłym mamom? Seks kobiet w ciąży z ich partnerami ma wiele plusów. Po pierwsze cementuje więź, która i tak jest duża. Przyszli rodzice powinni czuć, że ich związek jest mocny i przetrwa najgorsze okresy. Przed nimi nieprzespane noce, podział obowiązków. W tej sytuacji muszą czuć, że mogą na siebie liczyć. Seks w ciąży dostarcza przyjemności również z innych powodów. Otóż wyobraźmy sobie sytuację: kobieta nie chce zajść w ciąże, wówczas jej seks z partnerem jest dość nerwowy i towarzyszy mu niepewność. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że to nie jest udany seks. Inna sytuacja: para chce mieć dziecko i od dłuższego czasu stara się o nie. Współżycie podporządkowane jest kalendarzowi i temperaturze ciała kobiety. Z czasem seks zmienia się w mechaniczny akt. Cała spontaniczność i urok ustępują miejsca praktycznemu celowi. Kiedy kobieta jest już w ciąży, oba problemy przestają istnieć. Para nie musi bać się, że seks skończy się nieplanowaną ciążą lub po wszystkim wystąpi uczucie rozczarowania.

Zobacz film: "Czy w ciąży należy jeść za dwoje?"

2. Rozładowanie napięcia seksualnego

Libido kobiety w ciąży może ulec zmianie. Jeżeli kobieta nie czuje się zbyt dobrze w tym okresie, wówczas może nie mieć ochoty kochać się z partnerem. Jednak bardzo często dzieje się tak, że kobieta odczuwa zwiększony popęd seksualny. Ciąża sprawia, że czuje się usatysfakcjonowana i dumna. Jeżeli przyszli rodzice rezygnują z pożycia seksualnego, może narosnąć w nich frustracja seksualna. Zaczynają miewać zmiany nastroju, częściej odczuwają nieuzasadnioną złość, którą wyładowują na sobie nawzajem.

3. Pozytywny wpływ na płód

W trakcie seksu dziecko odczuwa pozytywne wibracje. Błędne jest przekonanie, że seks może uszkodzić płód. Dziecko otaczają wody płodowe, które skutecznie amortyzują wstrząsy. Jamę macicy szczelnie zatyka czop śluzowy. Należy też pamiętać, że dziecko jest jeszcze tak małe, że nie rozumie bodźców zewnętrznych.

4. Wprowadzenie innowacji

Seks z kobietą w ciąży wymaga większej pomysłowości. Ponieważ stale powiększający się brzuszek uniemożliwia stosowanie pozycji misjonarskiej, para może wprowadzić pewne urozmaicenia. Wskazana będzie pozycja „na łyżeczkę”, „na pieska” czy „69”.

5. Silniejsze orgazmy

Niektóre kobiety źle znoszą pierwszy trymestr ciąży. Jednak już w czwartym miesiącu ich samopoczucie ulega poprawie. Zmienia się też ciało kobiety. Jej narządy płciowe ulegają obrzmieniu, srom ciemnieje, a wargi sromowe się powiększają. Następuje lepsze nawilżenie pochwy, dzięki temu kobieta intensywniej odbiera wszelkie bodźce. Seks podczas ciąży prowadzi do tego, że kobieta częściej osiąga i silniej przeżywa orgazmy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza