Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Kyfoplastyka balonowa

Avatar placeholder
05.09.2013 14:39
Kyfoplastyka balonowa
Kyfoplastyka balonowa

Kyfoplastyka balonowa jest to metoda zabiegowego leczenia złamań trzonów kręgowych powstałych w wyniku osteoporozy, procesu nowotworowego czy urazów. Technika ta jest bezpieczna, małoinwazyjna, a przy tym skutecznie poprawia jakość życia pacjentów z tego typu złamaniami. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i przezskórnie. Polega on na wprowadzeniu poprzez niewielkie nacięcie skóry do wnętrza uszkodzonego trzonu kręgowego specjalnej prowadnicy, przez którą wprowadza się następnie specjalny balon.

W dalszej kolejności balon wypełnia się środkiem kontrastowym, co powoduje uniesienie złamanego trzonu. Powstaje w ten sposób przestrzeń, do której po usunięciu balonu wprowadza się specjalny cement. Podczas wiązania cement ten osiąga wysoką temperaturę, dzięki czemu uszkadza okoliczne zakończenia nerwowe, działając w ten sposób przeciwbólowo. Cały zabieg trwa około godziny, a hospitalizacja jest stosunkowo krótka.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Zasady dbania o kręgosłup
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze