Trwa ładowanie...

Liderin – skład, działanie, wskazania i przeciwwskazania

Avatar placeholder
06.11.2023 16:07
Liderin dedykowany jest mężczyznom, którzy z różnych powodów nie mogą odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego.
Liderin dedykowany jest mężczyznom, którzy z różnych powodów nie mogą odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego. (Adobe stock)

Liderin to suplement diety dla mężczyzn, który zawiera wyciąg z kory sosny nadmorskiej, wyciąg z żeń-szenia oraz L-argininę. Ponieważ preparat wpływa na zwiększoną produkcję tlenku azotu w organizmie oraz regulację krążenia krwi, przyczynia się do osiągnięcia i utrzymania erekcji. Jak go stosować i dawkować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

spis treści

1. Co to jest Liderin?

Liderin jest suplementem diety dla mężczyzn, którzy potrzebujących szybkiego wsparcia, ponieważ z różnych powodów nie mogą odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Przyczyną problemów z erekcją może być stres, przepracowanie czy intensywny tryb życia (warto pamiętać, że dla zdrowia, także seksualnego, ważna jest zróżnicowana dieta, aktywność fizyczna, regenerujący sen i czas na odpoczynek, czyli zdrowy, higieniczny tryb życia). Produkt ma postać tabletek do przyjmowania doustnego.

Zobacz film: "Wiedza i świadomość pacjentów w dobie Internetu"

Co zawiera Liderin? W każdej tabletce obecne są takie składnik jak chlorowodorek L-argininy, celuloza mikrokrystaliczna (substancja przeciwzbrylająca), talk, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), fosforan diwapniowy (substancja wypełniająca), żeń-szeń (Panax ginseng C.A. Mey) wyciąg z korzenia, hydroksypropylometyloceluloza (stabilizatory), Pycnogenol® (wyciąg z kory sosny nadmorskiej Pinus Pinaster), dwutlenek tytanu, indygokarmina (barwnik), olej bawełniany, triglicerydy.

Substancje czynne preparatu Liderin to L-arginina i Pycnogenolu® (Pinus Pinaster) i wyciąg z żeń-szenia.

2. Wskazania i dawkowania tabletek na erekcję Liderin

Kiedy stosować Liderin? Wskazaniem jest:

 • pragnienie wywołania erekcji,
 • chęć polepszenia komfortu życia seksualnego w prosty i dyskretny sposób,
 • potrzeba wsparcia przy utrzymaniu erekcji podczas stosunku płciowego,
 • chęć wydłużenia czasu trwania erekcji,
 • potrzeba wsparcia kondycji seksualnej.

Tabletki Liderin są przeznaczone dla mężczyzn do stosowania doustnego i doraźnego. W celu poprawy komfortu życia seksualnego należy przyjąć 3 tabletki przynajmniej godzinę przed stosunkiem płciowym.

Trzy tabletki Liderin zawierają:

 • wyciąg z kory sosny - 80 mg,
 • chlorowodorek L-argininy - 1814,0 mg.

Jak szybko działa Liderin? Pozytywne efekty mogą być odczuwalne już po pierwszym użyciu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

3. Działanie tabletek Liderin

Jak działa Liderin? Na jakie efekty można liczyć? Składniki aktywne preparatu wpływają na:

 • osiągnięcie i utrzymanie erekcji,
 • poprawę jakości życia seksualnego,
 • wydłużenie czasu trwania stosunku,
 • zwiększenie siły erekcji,
 • zwiększenie doznań podczas stosunku seksualnego.

Swoje działanie Liderin zawdzięcza substancjom czynnym, głównie wyciągowi z kory sosny, który poprawia mikrocyrkulację poprzez zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych oraz uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i L-argininie.

L-arginina to aminokwas egzogenny i endogenny jednocześnie. Oznacza to, że może być wytwarzany przez organizm z innych aminokwasów i składników odżywczych, ale i dostarczany wraz z pokarmem. Bierze udział w wielu procesach biologicznych w obrębie organizmu.

Głównym zadaniem L-argininy jest produkcja tlenku azotu. Ponadto substancja:

 • przyczynia się do utrzymania krążenia krwi, poprawia krążenie krwi na poziomie miednicy (rozluźnia i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu są w stanie przenosić więcej krwi,
 • pozwala na transport substancji odżywczych do mięśni, poprawia ukrwienie mięśni, poprawia sprawność psychoruchową.

To sprawia, że L-arginina odgrywa ważną rolę w procesie spermatogenezy. Jest pomocna przy zaburzeniach erekcji, co jest związane z rozszerzaniem naczyń krwionośnych i usprawnianiem przepływu krwi w naczyniach, co łagodzi przyczynia się do osiągnięcia i utrzymania erekcji. U kobiet L-arginina wpływa na zwiększone ukrwienie łechtaczki.

Warto także pamiętać, że L-arginina wspiera układ odpornościowy, bierze udział w syntezie białek (jest aminokwasem proteinogennym), wpływa na replikację komórek, stymuluje produkcję hormonów, zwłaszcza hormonu wzrostu i insuliny, które pomagają przenosić glukozę do komórek, ma właściwości przeciwutleniające, przeciwdziała wolnym rodnikom oraz stresowi oksydacyjnemu, wpływa na poziom cholesterolu.

4. Działania niepożądane i skutki uboczne

Liderin to preparat, który nie może być stosowany przez wszystkich pacjentów, nawet jeśli istnieją wskazania. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Preparat jest niewskazany dla dzieci i kobiet. Nie ma danych na temat skutków ubocznych związanych ze stosowaniem preparatu. Ważne jest, by przestrzegać zaleceń w zakresie dawkowania i przeciwwskazań.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze