Trwa ładowanie...

Małe rasy psów – nazwy i charakterystyka, do mieszkania

Małe rasy psów są nadzwyczaj popularne wśród osób, które zamieszkują aglomeracje miejskie, a także dysponują małymi przestrzeniami. Z racji tego, iż małe rasy psów nie potrzebują zbyt wiele miejsca oraz doskonale radzą sobie w mieszkaniach blokowych są idealnymi czworonożnymi przyjaciółmi. Choć jak wiadomo, to nie ich wielkość świadczy o zachowaniu, a potrzeby i charakter. Te malutkie stworzonka są towarzyszami zabaw, spacerów i dobrego humoru.

spis treści

1. Małe rasy psów - Chihuahua

Idealnym psiakiem do towarzystwa jest Chihuahua. To jedna z najpopularniejszych małych ras psów. Pochodzi z Meksyku i występuje w dwóch odmianach – krótko- i długowłosej. Chihuahua waży zaledwie od 500 do 3000 g i mierzy około 25 cm. Co ważne, z tą rasą małych psów trzeba się ostrożnie obchodzić.

Zobacz film: "Pies wyczuł nowotwór. Uratował życie swojej pani"

Jedną z kilku charakterystycznych cech Chihuahua jest jabłkowata głowa i niezarośnięte ciemiączko. Chihuahua to dość temperamentna mała rasa psów. Bardzo szybko przywiązuje się do pana i zarazem uwielbia być przez niego rozpieszczany. Co istotne – źle znosi towarzystwo innych, obcych ludzi. W związku ze skłonnościami genetycznymi tej rasy, często dochodzi do zwichnięcia rzepki piesków Chihuahua.

Wpływ zwierząt na zdrowie człowieka
Wpływ zwierząt na zdrowie człowieka [5 zdjęć]

Dlaczego tak chętnie otaczamy się zwierzętami? Co sprawia, że hodujemy je w domu, dbamy o nie, karmimy,

zobacz galerię

2. Małe rasy psów - Mops

Niezwykle inteligentnym i zrównoważonym psem jest Mops. 35 cm wysokości i waga od 6 do 8 kg pozwala zaliczyć mopsa do rasy małych psów. Są to psy bardzo wrażliwe, opanowane, wesołe, towarzyskie. Cechuje je bardzo dobra pamięć, w szczególności do ludzi.

3. Małe rasy psów - Maltańczyk

Maltańczyki również należą do rasy małych psów. Pomimo tego, że nie linieją, wymagają częstego strzyżenia. Psiaki doskonale radzą sobie zarówno w środowisku miejskim jak i wiejskim.

4. Małe rasy psów - Pekińczyk

Pekińczyki mają dwa charaktery: z jednej strony małe i niepozorne, z drugiej mogą zachowywać się agresywnie. Jako należące do rasy małych psów chcą być niezwykle niezależne. W stosunku do obcych osób zachowują się nieufnie.

5. Małe rasy psów - Szpice miniaturowe

Szpice miniaturowe podobnie jak większość przedstawicieli ras małych są wrażliwe na zmianę pogody i zdarza się, że bardzo często chorują.

Warto wiedzieć:

6. Małe rasy psów - Grzywacze chińskie

Grzywacze chińskie dostosowują się do każdych warunków. Z racji tego, iż nie posiadają sierści, ich pielęgnacja ogranicza się do przemywania i nawilżania skóry specjalistycznym preparatem pielęgnacyjnym bądź odpowiednią oliwką.

6. Małe rasy psów do mieszkania

Każdy kto choć przez chwilę marzył o własnym czworonogu, ale posiada przy tym ograniczenia np. w postaci małego mieszkania może zdecydować się na zakupów małej rasy psów, a więc miniaturek. Coraz większą popularnością wśród małych psów stricte domowych cieszy się buldog francuski. Jest łagodnym, towarzyskim kompanem do wspólnych zabaw. Bichon Frise co z francuskiego oznacza "piesek salonowy" jest pupilem wymagającym poświęcenia uwagi.

Ponadto, nie można zapomnieć o jego codziennej pielęgnacji, w szczególności o szczotkowaniu. Delikatny spaniel tybetański jest salonowym pieskiem, który uszy i ogon ma pokryte jedwabistym, długim włosem. To żywa i pełna energii mała rasa psów. Gryfoniki belgijskie są bardzo aktywną rasą. Uznaje się je za idealne dla rodzin, w których są małe dzieci. Gryfoniki uwielbiają zabawy i nie prezentują zachowań agresywnych.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza