Trwa ładowanie...

Gdy mąż jest gejem

Żadna kobieta, bez względu na stopień swojej otwartości na inne orientacje seksualne, nie chciałaby się dowiedzieć, że jej mąż jest gejem. Niestety, niekiedy tak się zdarza. Bycie gejem wciąż jest jeszcze piętnowane przez niektórych, ale dekadę temu było wręcz nie do pomyślenia dla większości społeczeństwa, że ktoś może być homoseksualistą. Dlatego też wielu mężczyzn o skłonnościach homoseksualnych próbowało ukryć swoją tożsamość płciową i nawet zawierało małżeństwa. Dziś ich żony dowiadują się prawdy, która jest bardzo bolesna. Czy uprawiając seks z mężem, można wyczuć jego preferencje seksualne? Co może świadczyć o homoseksualizmie męża?

1. Czy mój mąż jest gejem?

Wiadomość o homoseksualizmie męża bardzo często jest prawdziwym szokiem dla kobiety, chociaż zdarza się, że żona domyśla się prawdy na podstawie pewnych przesłanek. Warto jednak pamiętać, że żadna z poniżej podanych oznak nie świadczy jednoznacznie o tym, że mąż jest gejem. Jeśli jednak zauważysz u swojego męża kilka z nich, możesz mieć pewne wątpliwości co do jego szczerości względem ciebie. Poszukując odpowiedzi na pytanie, czy mąż jest gejem, ważne, aby nie kierować się stereotypami. To, że mężczyzna posiada pewne cechy kobiece (w wyglądzie, zachowaniu) nie oznacza, że jest gejem. Podobnie, jeśli mąż jest wyjątkowo czuły i troskliwy – powinno się to postrzegać jako oczywistą zaletę, a nie wadę.

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

Wbrew pozorom, o homoseksualizmie męża może świadczyć jego homofobia. Ludzie często reagują agresywnie, gdy w innych widzą ucieleśnienie cech, których u samych siebie nie akceptują. Powodem do niepokoju jest również znalezienie na komputerze męża pornografii z udziałem samych mężczyzn oraz znalezienie stron internetowych o tej tematyce w historii przeglądarki. Właściwie taki dowód nie pozostawia wiele złudzeń. Innymi oznakami mogącymi wskazywać na homoseksualizm męża są jego liczne i długie rozmowy telefoniczne z innymi mężczyznami, a także jego częste spędzanie czasu w męskim towarzystwie (o ile oczywiście nie są to spotkania w grupie kolegów, lecz raczej spotkania sam na sam). Wątpliwości w kobiecie może również wzbudzić brak zainteresowania męża seksem. Chociaż naturalnym jest, że czasami małżeństwo przechodzi gorsze chwile, a małżonkowie nie wykazują wtedy zbytniego zainteresowania sobą nawzajem, jednak jeśli mąż podczas zbliżenia wydaje się nieobecny, trudno go podniecić, a zdarza się również, że unika kontaktów cielesnych z żoną - może to oznaczać, że jest gejem.

2. Homoseksualizm męża

Dla większości kobiet informacja o zmianie orientacji seksualnej męża lub raczej jej prawdziwym odkryciu jest wręcz druzgocąca. Kobieta czuje się oszukana, ma poczucie, że całe jej małżeństwo jest kłamstwem, a wszystko w co wierzyła, jest nic nie warte. Zdarza się jednak, że odkrycie homoseksualizmu męża przynosi kobiecie ulgę. Jest tak szczególnie w przypadku nieszczęśliwych małżeństw. W tej sytuacji kobiety przez wiele lat szukają przyczyny niepowodzenia związku, niejednokrotnie obwiniając siebie samą za nie. Wiadomość, że mąż jest gejem, może taką odpowiedzialność zdjąć z kobiety.

W przypadku podejrzenia, że mąż jest gejem, ważna jest szczera rozmowa.

Homofobia
Homofobia

W dzisiejszych czasach istnieje przekonanie, że moralne jest jedynie to co robi większość. Ludzie nie

zobacz galerię

Małżonka nie należy obrzucać oskarżeniami i obwiniać go za jego orientację. Trzeba pamiętać, że mimo szczerych chęci, nie ma on wpływu na swoje preferencje seksualne. Zrozumiałe jest jednak poczucie krzywdy ze strony oszukanej partnerki. Ważne jest natomiast pozwolenie mężczyźnie na wyjaśnienie sytuacji. Szczęście w związku, w którym mąż jest gejem, jest z oczywistych powodów niemożliwe, chociaż wiele par decyduje się na jego kontynuowanie, szczególnie jeśli w grę wchodzą dzieci. Również starsze małżeństwa często pozostają razem, gdyż przyjaźń i przywiązanie są dla nich ważniejsze niż sprawy seksu. Gdy mąż jest gejem, zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem staje się separacja lub rozwód. Kobiety często łudzą się, że kwestie potrzeb seksualnych można po prostu przemilczeć, jednak nie jest to dobre dla żadnej ze stron.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Kamila Drozd
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza