Trwa ładowanie...

Metamorfoza gwiazdy "Gogglebox". Big Boy schudł 177 kilogramów

W krytycznym momencie ważył 240 kg. Niewiarygodne, ile schudł
W krytycznym momencie ważył 240 kg. Niewiarygodne, ile schudł (Getty Images)

Mateusz Borkowski, który zyskał popularność dzięki udziałowi w programie "Gogglebox", jest nie do poznania. Mężczyzna poddał się operacji bariatrycznej i wprowadził w życie kilka ważnych zasad. Chętnie opowiada o swojej przemianie, by zainspirować innych. Ile teraz waży?

spis treści

1. Zdecydował się na operację bariatryczną

Mateusz Borkowski, znany pod pseudonimem "Big Boy" brał udział w progamie "Gogglebox. Przed telewizorem", który emitowano na antenie TTV. Mężczyzna chorował na otyłość, w krytycznym momencie ważył 240 kg.

Początkowo próbował klasycznych metod odchudzania, były różne diety i ćwiczenia, ale nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Dla ratowania zdrowia zdecydował się w końcu na operację bariatryczną. Jednak sam zabieg nie wystarczy, by pożegnać się z problemem. Pacjenci dodatkowo muszą zmienić nawyki żywieniowe i wprowadzić w życie aktywność fizyczną.

Zobacz film: "Ta żywność zmienia metabolizm i powoduje otyłość"

Big Boy przyznaje, że odchudzanie to trudny proces, który wymaga całkowitej przebudowy sposobu funkcjonowania, ale też myślenia. Poza zmianą diety, bardzo ważna jest też psychika, motywacja, nastawienie. Sam musiał dużo przepracować, żeby nie wrócić do starych nawyków.

Efekty są spektakularne. Mężczyzna w ciągu ostatnich kilku lat schudł 177 kg. Teraz waży 90 kg.

Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski (Instagram/big_borkowski_boy)

2. Jak zrzucić ponad 170 kilogramów?

Odchudzanie to proces, który wymaga systematyczności i trwałych zmian. Powrót do dawnych nawyków grozi efektem jojo, co może zaprzepaścić dotychczasowe efekty. Borkowski pytany o receptę na schudniecie ma dla wszystkich trzy kluczowe rady.

- Badania, psycholog i ruch, to są trzy najważniejsze kwestie według mnie. Badania, bo może być prozaiczna sytuacja, jakaś choroba typu insulinooporność, tarczyca. Może lekarz to załatwić, może zmiana trybu życia, a może wykluczenie czegoś z jadłospisu i już sobie chudniesz. Nie musisz się katować, zarzynać - podkreślał w rozmowie z magazynem "Party".

- Później psycholog, bo najważniejsze jest to, żeby głowa współgrała z ciałem. Jak masz spokój w głowie to i ciało się uspokoi. Po trzecie ruch, nie trzeba biegać milionów kilometrów, wystarczy się ruszać, spacer, rower, hulajnoga - dodaje.

Big Boy podkreśla, że w procesie odchudzania nie ma drogi na skróty, konieczna jest żelazna konsekwencja, ale też odnalezienie swojej drogi. Sam wykluczył z diety węglowodany i alkohol. Znalazł też aktywność fizyczną, z której czerpie przyjemność - regularnie jeździ na rowerze, niezależnie od pogody. Jak dziś wygląda?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze