Trwa ładowanie...

Mężczyźni,przyjaciele kobiet poszukiwani.Rusza konkurs Biała wstążka

  • Szukamy mężczyzn, którzy rozumieją potrzeby kobiet. Wspierają ich, pomagają im, a przede wszystkim aktywnie sprzeciwiają się przemocy wobec nich - opowiada Kazimierz Walijewski, pomysłodawca Konkursu Wyróżnienie Białej Wstążki i prezes stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy.

1. Przyjaciele kobiet

 

Rusza już siódma edycja konkursu Białej Wstążki. Akcja skierowana jest do tych panów, którzy pomagają kobietom wyjść z kręgu przemocy, zostają ich przyjaciółmi, powiernikami i pomocnikami.

Wszystkie panie po raz kolejny mają okazję uhonorować i zgłosić swoją kandydaturę mężczyzny, który pomógł jej zmienić życie, zareagował na przemoc jakiej doświadczyła.

  • Z przemocą jest tak, że niektórzy ją stosują, a większość jest wobec niej obojętna. Nie możemy być niemymi świadkami. Kobiety potrzebują wsparcia mężczyzn, którzy aktywnie reagują na złe tratowanie kobiet – opowiada Kazimierz Walijewski.

2. Szacowne grono laureatów

W każdej edycji kobiety wybierają ośmiu najbardziej zasłużonych kandydatow. Nagradzani są mężczyźni zatrudnieni w fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej. Są to również pracownicy służb mundurowych, ale i osoby prywatne.

 

Wśrod dotychczasowym laureatów konkursu można wymienić takie osobistości jak Marek Preisner, mężczyzna, który wprowadził system pracy ze sprawcami przemocy. Jego metody przynoszą efekty. Laureatem był także generał inspektor Marek Działoszyński oraz prokurator Jarosław Polanowski.

Do grona nagrodzonych mężczyzn zalicza się także Krystian Legierski, radny z Warszawy, organizator wielu kampanii na rzecz równości.

  • To są panowie, którzy pracują w różnych instytucjach i urzęcach, ale zrobili dużo więcej. Wyszli poza zakres swoich obowiązków i pomogli paniom doświadczajacym przemocy i okrucieństwa. Nie są tylko pracownikami urzędów, ale zostali nazwałbym ich, pomocnikami  - zaznacza Walijewski.

3. Wysyłamy zgłoszenia

Organizatorami konkursu jest Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier. Kandydatury można zgłaszać do 25 listopada e-mailem - wysyłając zgłoszenie zawierające dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: biala.wstazka@cpk.org.pl z dopiskiem - „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2016.

Poprzez stronę internetową - wypełniając zamieszczony na stronie internetowej www.bialawstazka.org oraz stronach organizatorów formularz zgłoszeniowy.

A także pocztą  w formie pisemnej, zawierającej dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: Fundacja Centrum Praw Kobiet, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wilczej 60 lok. 19, kod pocztowy 00-679

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza