Trwa ładowanie...

Młoda kobieta ze wstrząsem toksycznym. Straciła kończyny i walczy o życie (WIDEO)

Zobacz film: "Młoda kobieta ze wstrząsem toksycznym"

Zespół wstrząsu toksycznego to bardzo poważna, choć często lekceważona dolegliwość. Najbardziej narażone na jego wystąpienie są kobiety w okresie miesiączki. Chociaż organizm ludzki jest stale kolonizowany przez różne bakterie, tylko niektóre z nich działają szkodliwie, toksycznie, chorobotwórczo.

Gronkowiec złocisty może bytować na skórze człowieka i nie doprowadzić do żadnych powikłań. Ale w rzadkich przypadkach, przy obniżeniu odporności, może dojść do zespołu wstrząsu toksycznego. Dlatego też choroba ma zwiększone prawdopodobieństwo występowania u kobiet stosujących tampony. Gronkowiec bytujący w ich drogach rodnych powoduje wstrząs toksyczny. Ponadto, problem może dotyczyć innych okresów, gdy organizm kobiety jest osłabiony i bardziej podatny na zakażenia, np. w połogu albo po zabiegach ginekologicznych. Wkładki wewnątrzmaciczne oraz stosowanie prezerwatyw również mogą mieć wpływ na rozwój wstrząsu.

W przypadku osób z oparzeniami i odmrożeniami, także dochodzi częściej do tej groźnej dla życia komplikacji. Statystycznie ok. 2 proc. osób umiera wskutek wstrząsu toksycznego.

Poznaj dramatyczną historię kobiety, która walczy o życie. Nawet jeśli Anna przeżyje, już nigdy nie będzie sprawna, jak przed chorobą.

Zobacz nasze WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza