Trwa ładowanie...

Mydło pod prześcieradłem łagodzi zespół niespokojnych nóg? Wyjaśniamy (WIDEO)

Ewa Rycerz
11.03.2019 08:22
Zobacz film: "Mydło łagodzi zespół niespokojnych nóg?"

Męczy cię zespół niespokojnych nóg? Włóż pod prześcieradło świeże mydło, a zobaczysz poprawę. Taka metoda radzenia sobie z przypadłością zdobywa coraz większą popularność. Czy ten babciny sposób faktycznie działa? A może jest jedynie efektem placebo? Więcej informacji znajdziesz w wideo.

Zespół niespokojnych nóg dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. Uniemożliwia spokojny sen i utrudnia znalezienie wygodnej pozycji. Chory odczuwa silną potrzebę ruszania nogami, przesuwa nimi po prześcieradle, układa w różny sposób, podnosi do góry. Szacuje się, że na tą dolegliwość choruje ponad 10 procent populacji.

Pacjenci odczuwają mrówki biegające pod skórą, drętwienie nóg i mrowienie w nogach. Najczęściej doprowadza to do zaburzeń snu i problemów z odpoczynkiem. Skutki bezsenności po kilku dniach stają się bardzo dotkliwe. Pojawia się duże zmęczenie, senność, uczucie zimna, drażliwość, wybuchy złości i wahania nastrojów.

Chowanie mydła pod prześcieradłem ma pomagać na zespół niespokojnych nóg
Chowanie mydła pod prześcieradłem ma pomagać na zespół niespokojnych nóg (123rf)

Chory odczuwa potrzebę ruchu, ponieważ wtedy nie czuje tak intensywnie dyskomfortu nóg. Medycyna ciągle idzie do przodu i powstaje nowy lek na zespół niespokojnych nóg. Dotychczas nie znaleziono metody, która stuprocentowo dobrze działa u wszystkich pacjentów.

Najczęstsze przyczyny drętwienia nóg to cukrzyca i niedobór witaminy B12, może warto wykonać badania? Co zrobić by poczuć się lepiej? Jak ulżyć zmęczonym nogom? Bóle nóg mogą świadczyć o chorobie serca, jak je rozpoznać? Więcej ciekawych informacji w filmie, sprawdź koniecznie.

Zobacz także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza