Najgrubszy człowiek świata - kim jest, leczenie otyłości olbrzymiej

Historię najgrubszego człowieka świata z zapartym tchem śledził cały świat. Już w wieku zaledwie 17 lat ważył 610 kg. W ciągu kilku lat pozbył się aż 320 kg i po raz pierwszy - w wieku 21 lat udało mu się wstać. Kim jest najgrubszy człowiek świata? Jak wygrał z chorobą - otyłością olbrzymią?

spis treści

Zobacz film: "Nadwaga i otyłość to coraz powszechniejszy problem"

1. Najgrubszy człowiek świata - kim jest?

Wyjście z domu było dla niego jednym z największych marzeń. W roku 2013 Saudyjczyk Khaled Al Shaeri, bo to on jest najgrubszym człowiekiem świata, ważył 610 kg i nie był w stanie nic zrobić samodzielnie. Od kilku lat nie opuszczał swojego mieszkania. Transport do kliniki leczącej otyłość oraz terapię odchudzającą sfinansował najgrubszemu człowiekowi świata ówczesny król Arabii Saudyjskiej, Abdullah.

10 rad, jak uchronić dziecko przed otyłością
10 rad, jak uchronić dziecko przed otyłością [11 zdjęć]

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę. Rodzice muszą...

zobacz galerię

Nie było jednak ani łatwo, ani szybko. Na początku czekano na specjalnie skonstruowane łóżko sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych. Następnie trzeba było w jakiś sposób wyciągnąć mężczyznę z domu. Żeby to zrobić, wyburzono część ściany mieszkania i za pomocą dźwigu oraz wózka widłowego wydostano na zewnątrz najgrubszego człowieka świata. Potem przewieziono specjalną karetką na lotnisko, gdzie za  pomocą podnośnika łóżko wraz z młodym mężczyzną wstawiono do ładowni transportowca.

2. Najgrubszy człowiek świata - leczenie otyłości olbrzymiej

Mężczyzna z pomocą specjalistów schudł 320 kg i wciąż kontynuuje różne metody odchudzania. Zaledwie kilka dni temu najgrubszemu człowiekowi świata udało się w końcu wstać i przespacerować – co prawda wciąż z pomocą chodzika, ale kiedyś nie mógł nawet podnieść się z łóżka. Filmik pokazujący jego pierwszy sukces w walce o normalne życie został opublikowany w sieci.

Lekarz najgrubszego człowieka świata w najnowszym wywiadzie uchylił rąbka tajemnicy na temat metod leczenia młodego człowieka.

– Khaled przeszedł operację bariatryczną. To chirurgiczne leczenie otyłości stosowane w ekstremalnych przypadkach tzw. otyłości olbrzymiej. Operacja zakończyła się sukcesem – serce, płuca i mięśnie mężczyzny funkcjonują prawidłowo.

Zobacz także:

Zastanawiać się można, jak do tego doszło, że Khaled osiągnął aż tak monstrualną masę ciała i stał się najgrubszym człowiekiem świata. Jak sam przyznał, jego waga nie wynikała z choroby, a jedynie z miłości do fast foodów. Uwielbiał je, podobnie jak ciastka z kremem, które jadał zawsze wieczorami, z dodatkiem bitej śmietany i lukrów, gdyż zawsze wydawały mu się za mało słodkie.

Khaled wciąż nie może poruszać się o własnych siłach i wymaga niestandardowego wózka do chodzenia, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Pacjent jest szczęśliwy. Dyrektor szpitala King Fahd Medical City, dr Abdeljabbar al-Yamani, nazywa go „uśmiechniętym człowieczkiem”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mężczyzna, który był najgrubszym człowiekiem świata, opuści klinikę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy