Trwa ładowanie...

Nervomix Forte – wskazania, skład, dawkowanie, działanie, cena, przeciwwskazania

Avatar placeholder
30.03.2021 23:34
Nervomix Forte – wskazania, skład, dawkowanie, działanie, cena, przeciwwskazania
Nervomix Forte – wskazania, skład, dawkowanie, działanie, cena, przeciwwskazania

Praca lub nauka Cię stresuje? Masz problemy ze snem? Melisa to za mało? Z pomocą może przyjść Nervomix Forte. Nevomix Forte to łagodny lek ziołowy kojący nerwy i ułatwiający zasypianie. Nervomix Forte to nie tylko rozwiązanie dla dorosłych – lek może być stosowany już u młodzieży powyżej 12 roku życia.

spis treści

1. Nervomix Forte – wskazania do stosowania

Wskazaniem do stosowanie leku jest przejściowe odczuwanie napięcia emocjonalnego oraz związana z tym nerwowość. Co więcej lek może być stosowany w celu ułatwienia zasypiania i leczenia przejściowych problemów z zasypianiem.

2. Nervomix Forte – skład

Substancjami czynnymi leku Nervomix Forte są:

Zobacz film: "Jak uodpornić się na stres?"
  • ziele dziurawca (hyperici herba) – 1 tabletka Nervomix Forte zawiera 35 mg tej substancji
  • liść melisy (melissae folium) - 1 tabletka Nervomix Forte zawiera 52,5 mg tej substancji
  • korzeń kozłka lekarskiego (valerianae radix) - 1 tabletka Nervomix Forte zawiera 210 mg tej substancji
  • sproszkowane szyszki chmielu (lupuli strobilus) - 1 tabletka Nervomix Forte zawiera 52,5 mg tej substancji.

Wszystkie wyżej wymienione zioła wykazują właściwości łagodzące stres, wyciszające i poprawiające jakość snu.

3. Nervomix Forte – dawkowanie

Nervomix Forte stosuje się doustnie. Lek może być stosowany przez osoby powyżej 12 roku życia. Zalecane jest przyjmowanie od 2 do 4 kapsułek Nervomix Forte 3 razy w ciągu dnia. Na ilość przyjmowanych kapsułek ma wpływ rodzaj objawów.

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty (WIDEO)
Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty (WIDEO)

Osoba cierpiąca na zaburzenia psychiczne przez bardzo długi okres rozwoju swojej choroby może nie zdawać

zobacz galerię

Przyjmowanie większej dawki leku powinno być konsultowane z lekarzem. Jako lek wspomagający zasypianie powinien być stosowany do godziny przed planowaną godziną snu. Nervomix Forte można stosować maksymalnie przez okres trzech tygodni.

4. Nervomix Forte – działanie

Nervomix Forte łagodzi stres, koi nerwy oraz poprawia samopoczucie. Stosowanie leku ułatwia zasypiania i pozwala zwalczyć przejściowe problemy związane z bezsennością. Pierwsze efekty działania preparatu Nervomix widoczne będą po około tygodniu regularnego przyjmowania.

5. Nervomix Forte – cena

Nervomix Forte dostępny jest w opakowaniach po 20 i po 60 sztuk. Zdecydowanie bardziej opłacalne jest kupienie większej ilości tabletek. Opakowanie 60 tabletek to koszt około od 16 do 18 złotych. Średnia cena za jedną tabletkę w przypadku większego opakowania wypada dużo lepiej niż w przypadku opakowania zawierającego 20 sztuk.

Warto wiedzieć:

Cena mniejszego opakowanie Nervomix Forte to od 10 do 12 złotych. Należy jednak pamiętać, ze lek Nervomix Forte wskazany jest do leczenia przejściowych problemów ze snem i stresem a jego maksymalny okres stosowania to 3 tygodnie.

6. Nervomix Forte – przeciwskazania do stosowania

Lista przeciwskazań do stosowania Nervomix Forte jest bardzo krótka. Leku nie powinno się stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składniki produktu. Ze wszystkich substancji czynnych leku Nervomix Forte, najczęściej nietolerowany przez pacjentów okazuje się korzeń kozłka.

Nie zaleca się przyjmowania preparatu bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych, ponieważ preparat może mieć wpływ na sprawność psychofizyczną.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.