Nowa mistrzyni handlu. Wyłudza pomoc, a otrzymane rzeczy sprzedaje w sieci

Szybko potrzebujesz gotówki? Mamy pomysł na biznes. W grupach, gdzie inni oddają rzeczy za darmo, wyłap najlepsze okazje. A potem je sprzedaj. Tak zrobiła jedna z użytkowniczek Facebooka. Zwykłe oszustwo czy mistrzostwo w handlu?

Zakupy w sieci coraz bardziej popularne. Handel internetowy w Polsce rozwija się w tempie 25 proc. rocznie. Sprawdź naszego eksperta:

Mistrzyni handlu

Na Facebooku można nieźle zarobić. W jaki sposób? Wystarczy tylko zapisać się do kilku grup typu "oddam za darmo" i "sprzedam/kupię". Później wybieramy ubranka dziecięce, pampersy, meble czy kosmetyki, których ktoś chce się pozbyć. Potem je odbieramy w wyznaczonym miejscu i... wystawiamy ponownie na sprzedaż w innej grupie.

O Andżelice P., która teraz zmieniła swoje dane na Facebooku na "Andżelika Andżela" stało się głośno, gdy ktoś wrzucił screena z jej działań na fanpage "Janusze biznesu z OLX", a następnie na stronę wykop.pl. Fotki przedstawiają dwa ogłoszenia.

W jednym z nich (z 13 maja br.) dziewczyna apeluje do mam i tatusiów: "Jeśli macie jakieś pieluszki/pampersy po swoich dzieciach bardzo chętnie przyjmę Rozmiary 4-5 (zachowano pisownię oryginalną – przyp. red.)."

Kolejne ogłoszenie tej samej użytkowniczki, tym razem w grupie "E-bazarek baby boy baby girl", wygląda nieco inaczej. Andżelika wyprzedaje w nim pieluszki w cenie 25 zł za paczkę. Te same, które wcześniej otrzymała za darmo?

Tajemnice selfie

Właściwie to po co ludzie robią sobie selfie? Żyjemy w świecie mediów społecznościowych, gdzie każdy chce pochwalić się praktycznie wszystkim. Nową fryzurą,...

Użytkownicy zareagowali

Wśród wielu komentarzy czytamy np. "W sumie nie napisała, że to dla jej dziecka. Każdy orze jak może". Internauci okrzyknęli ją "nową żoną Janusza" i "Grażyną biznesu".

Jedna z użytkowniczek napisała też post, w którym ostrzega innych: "Znam Panią Andżelę od kilkunastu miesięcy z grup sprzedażowych, gdzie próbuje i ciągle jej się udaje oszukać (…). Gdy wykryłam ją na grupie DZIEWCZYNKO, broniła się że nie jest oszustką. A dane jej konta się nigdy nie zmienialy. Tylko konta na fb. Za każdym razem gdy robi Pani nowe konto, zdjecia dzieci się powtarzają (zachowano pisownię oryginalną – przyp. red.)." - czytamy.

Są też tacy, którzy ją bronią: "A gdzie tu oszustwo? Ja też bardzo chętnie przyjmę za darmo różne dobra materialne..." - napisał ktoś w serwisie wykop.pl.

Na grupie "E-bazarek baby boy baby girl" Andżelika nadal sprzedaje. Postanowiliśmy poprosić ją o komentarz do zarzutów. Niestety, pomimo skontaktowania się z kobietą na Facebooku, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Magdalena Bury

O autorze

Magdalena Bury

Zdobywczyni prestiżowego tytułu Dziennikarz Medyczny 2016 Roku w kategorii Publicystyka Internetowa. Członek Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia oraz Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki o sp. przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W mediach od 2012 roku.

Magdalena Bury, 4 miesiące temu

Relacje

Komentarze (27)
~Karolina
~Karolina 4 miesiące temu

Szkoda że nikt nie wspomniał jak oszukała nas na buty. Wystawiła post że sprzedaża butów a jak ludzie zamówili i poplacili to owa Pani znikła. Jak się okazało opłaciliśmy jej zakupy na Allegro.

Odpowiedz
~ela
~ela 4 miesiące temu

@becia000: Bo to wprowadzenie człowieka w błąd. Stworzenie wrażenia, że mi ciężko, dlatego proszę o darmowe rzeczy. Potem to zwyczajnie sprzedaję. Gdybym wiedziała, że jej ciężko nie jest, to sama odsprzedałabym komuś. Zdarzyło mi się podzielić z kimś po takim wpisie rzeczami, których jeszcze używałam, bo po prostu człowieka było szkoda. Jeśli laska to sprzedała, to tak, to oszustwo. Mając informację, że to cel komercyjny, nigdy rzeczy bym za darmo nie oddała.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Relacje
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomóżcie

~Samotna 57853 • ostatni post 24 minuty temu

8
Artykuły Relacje
Relacje

10 sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet

10 sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet

Gdy brakuje ci pomysłu na prezent... Dzień Kobiet tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz, co podarować ważnej dla ciebie kobiecie? Oto 10 sprawdzonych pomysłów na prezenty, które z pewnością ucieszą płeć piękną. Książka To jeden z najbardziej sprawdzonych upominków...

Relacje

Pierwsze wrażenie a dłuższe poznanie (WIDEO)

Pierwsze wrażenie a dłuższe poznanie (WIDEO) Odtwórz wideo

Pierwsze wrażenie najczęściej przesądza o tym czy nowo poznana osoba jest dla nas atrakcyjna czy też nie. W takiej sytuacji dana jednostka jest więc poddawana dokładnej analizie, w trakcie której mózg dopasowuje zachowanie, wygląd oraz inne zaobserwowane...

Relacje

Jak miłość wpływa na zdrowie?

Jak miłość wpływa na zdrowie?

Miłość dla zdrowia Dwójka zakochanych w sobie ludzi może sobie nawet nie zdawać sprawy z niezwykle korzystnego wpływu ich wzajemnych uczuć do siebie na stan fizyczny i psychiczny ich organizmu. Dowiedz się, jak ogromny wpływ na zdrowie i wygląd ma miłość. Miłość...

Relacje

Spraw, by inni cię pokochali

Spraw, by inni cię pokochali

Zadbaj o mowę ciała Ciało może mówić więcej niż słowa, postaraj się więc przybrać odpowiednią pozycję podczas rozmowy. Najlepiej skierować się twarzą do rozmówcy i lekko pochylić w jego kierunku, pamiętając o kontakcie wzrokowym. Niewskazane jest trzymanie...

Relacje

Tajemnice selfie

Tajemnice selfie

Co mówi o nas selfie? Właściwie to po co ludzie robią sobie selfie? Żyjemy w świecie mediów społecznościowych, gdzie każdy chce pochwalić się praktycznie wszystkim. Nową fryzurą, osiągnięciami, codziennymi zajęciami, wyjazdami czy nawet pysznym posiłkiem...

Relacje

Nie mam się w co ubrać! (WIDEO)

Nie mam się w co ubrać! (WIDEO) Odtwórz wideo

Problem z wyborem odpowiedniego stroju mają zarówno kobiety jak i mężczyźni, choć w większości dotyczy on jednak przedstawicielek płci pięknej. Choć taki problem wydaje się być bez znaczenia, to jak się okazuje można się w nim doszukiwać głębszego podłoża...

Relacje

Plotka nie tak szkodliwa, jak się wydaje

Plotka nie tak szkodliwa, jak się wydaje

, ale i osobistym. To właśnie dzięki niemu zacieśniają się nasze relacje z innymi, zmniejsza się poziom stresu i zdecydowanie poprawia samopoczucie. Oczywiście