Trwa ładowanie...

Operacje piersi u transseksualistów

Transseksualizm jest zaburzeniem identyfikacji płciowej, jest to swego rodzaju niezgodność między płcią psychiczną a fizyczną człowieka. Osoby transseksualne coraz częściej decydują się na zmianę płci. Proces ten polega zarówno na przyjmowaniu odpowiednich dla płci przeciwnej hormonów, co już prowadzi do pewnych zmian wyglądu zewnętrznego, jak i na wykonaniu szeregu zabiegów operacyjnych (usunięcie jąder i penisa), wytworzenie pochwy lub odwrotnie). Jednym z etapów operacji zmiany płci jest usunięcie lub powiększenie piersi. W przypadku transseksualnego mężczyzny, który decyduje się zmienić płeć, operacja piersi polega na wstawieniu pod lub nad mięsień piersiowy większy silikonowego implantu o odpowiednio dobranej wielkości. Operacja ta w swojej technice jest podobna do powiększania piersi u kobiety. Z kolei w przypadku transseksualnej kobiety pragnącej zmienić płeć konieczne jest pomniejszenie piersi ‒ polega ono na zredukowaniu masy gruczołu i tkanki tłuszczowej, a następnie przemieszczeniu brodawki w nowe miejsce. Zarówno pierwszy, jak i drugi zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego jest całkowicie bezbolesny, a efekty kosmetyczne zwykle są bardzo dobre.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Magdalena Pikul
Operacje piersi u transseksualistów
Operacje piersi u transseksualistów
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza