Trwa ładowanie...

Petting – na czym polega i jak go uprawiać?

Petting to jedna z form aktywności seksualnej, która pozwala na odczuwanie przyjemości i satysfakcji bardzo podobnej do tej, którą czujemy podczas klasycznego stosunku. Petting powinien zawsze nieść obupólną przyjemność i być grą obojga partnerów. Często stanowi element wstępny przed właściwym stosunkiem.

spis treści

1. Na czym polega petting

Petting jest formą aktywności seksualnej, która polega na pocałunkach, wzajemnych pieszczotach i dotykaniu swych narządów płciowych. Jest to zachowanie, dzięki któremu możliwe jest natychmiastowe rozładowanie napięcia seksualnego.

Zobacz film: "Alkohol i seks"

Petting nie musi kończyć się stosunkiem seksualnym, a sprawia przyjemność obojgu partnerom, dodatkowo jest gwarancją rozładowania napięcia seksualnego. Petting to wzajemne poznawanie ciała i reakcji partnera na seksualne doznania.

Petting to poznawanie ciała partnera
Petting to poznawanie ciała partnera

2. Petting a ciąża

Seksuolodzy zgodnie twierdzą, że jest to również forma seksualnego zachowania, podczas którego nie jest możliwe zajście w ciążę. Ooczywiście pod warunkiem, że w trakcie ewentualnego wytrysku sperma nie dostanie się do dróg rodnych kobiety i że petting nie zakończy się stosunkiem.

Młodzież powinna mieć świadomość, że w wyniku pettingu ciąża jest bardzo mało prawdopodobna, ale jednak. Ze względu na brak ryzyka ciąży w wyniku pettingu, często jest on sugerowany podczas terapii u seksuologa jako pomoc w uzyskaniu podniecenia seksualnego u osób, które nie osiągają go szybko – potrzebują więcej czasu.

Pomimo tego, że petting nie kończy się stosunkiem seksualnym to jednak wymaga nie tylko odpowiedzialności, ale także świadomości i dojrzałości. Uprawianie pettingu jest też drogą do poznania własnego ciała, ponieważ dotyk to istotny element budowania relacji pomiędzy partnerami. Petting zapewnia wzajemne odkrywanie swoich ciał, obdarowywanie się przyjemnością, ale także budowanie poczucia bezpieczeństwa. Specjaliści uważają, że jest to rozwiązanie nie tylko dla osób z małym doświadczeniem seksualnym, ale także dla doświadczonych, którzy chcą urozmaicić swoje pożycie.

Nie warto się zastanawiać co to jest petting, ani jak uprawiać petting. W pettingu ważna jest możliwość wyzbycia się wszelkich hamulców i kompleksów, partnerzy otwierają się na siebie, co odzwierciedla się także w pełnej satysfakcji ze związku. W pettingu chodzi o budowanie więzi emocjonalnej, która jest nieoceniona w momencie, kiedy para zdecyduje się na współżycie seksualne.

3. Jak uprawiać petting?

Młodzież często zastanawia się, co to jest petting i jak się go uprawia. Zastanawiają się, czy jest związek między ciążą a pettingiem. Jednak odpowiedzi są bardzo proste, a to jak uprawiać petting - bardzo intuicyjne.

Istnieje naprawdę dużo rodzajów pettingu, które mogą doprowadzić partnera do osiągnięcia orgazmu. Petting to stymulacja, która najczęściej odbywa się przy pomocy dłoni, ust i języka. Pomimo tego, że sama forma pieszczot nie jest skomplikowana to wcale nie jest proste doprowadzenie partnera do pełnego orgazmu w wyniku pettingu, dlatego koniecznie trzeba wypróbować różne sposoby na petting. Warto zatem wiedzieć, gdzie znajdują się miejsca na ciele, które pieszczone i stymulowane w czasie pettingu zapewnią satysfakcję. Dlatego tak istotne jest poznanie ciała partnera.

To też warto wiedzieć

Najczęściej petting rozpoczyna się od dotyku i wcale nie musi to być stymulacja gołego ciała, ponieważ pieszczoty mogą być przykładowym dotykiem.

Czasem wystarczy jedynie przypadkowe zetknięcie, aby wywołać podniecenie u partnera. Takie przypadkowe dotykanie może być idealną grą wstępną. Sposby pettingu są przeróżne, jednak warto pamiętać, aby petting nie powinien rozpoczynać się od pieszczot najbardziej erogennych sfer na ciele, aby przedłużyć przyjemność.

Można zacząć od czułych słów, dotyku ramion. Można skupić się na głowie, oczach, uszach czy karku. Zarówno kark, jak i szyja są jednymi z najczulszych miejsc na ciele. Ważną rolę będą odgrywać usta. Seksuolodzy twierdzą, że dobrym sposobem w pettingu na osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej i jej przedłużenie jest omijanie na początku narządów płciowych. Nic bardziej nie rozbudza zmysłów, jak świadomość tego, że potrafimy wsłuchać się i rozpoznać potrzeby seksualne naszego partnera.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza