Trwa ładowanie...

Produkty marki Colon wycofane na terenie całego kraju. To działanie prewencyjne

Grupa Orkla Care S.A podjęła decyzję o prewencyjnym wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów marki Colon w Polsce. Ze Skandynawii wycofane będą produkty Husk w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego jednego z produktów sprzedawanych w Danii, które może być jedną z możliwych przyczyn incydentów salmonellozy w tym kraju.

spis treści

1. Podejrzenie salmonellozy

Jak informuje grupa Orkla, Husk obecny na rynkach skandynawskich oraz Colon sprzedawany w Polsce, zawierają składnik roślinny (Psyllium husk), który pochodzi z tego samego źródła. Colon dostępny jest wyłącznie w postaci proszku, a jego produkcja przebiega według innego procesu niż produkcja kapsułek Husk.

Zobacz film: "Dr Sutkowski: coraz więcej pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19"

Podejrzenie zanieczyszczenia bakterią Salmonelli dotyczy jedynie duńskiego produktu Husk Magebalanse Fiber Basic w kapsułkach. Zdecydowano jednak prewencyjnie wycofać wszystkie produkty marki Husk w krajach skandynawskich oraz marki Colon w Polsce.

Jak informuje producent, produkty marki Colon były przeznaczone dla osób, które mają problem z wypróżnianiem, związanym ze złą dietą, małą aktywnością fizyczną, czy pogarszającym się wraz z wiekiem metabolizmem.

Prewencyjne wycofanie ze sprzedaży produktów marki Colon w Polsce
Prewencyjne wycofanie ze sprzedaży produktów marki Colon w Polsce (Getty)

Produkty Colon w dostępne dotychczas w Polsce, to m.in.:

 • Colon C, 200 g/ Błonnik,

 • Colon C,100 g/ Zdrowie Jelit,

 • Colon Slim, 300 g / Smukła sylwetka,

 • Colon C 28 saszetek po 5 g / Błonnik,

 • Colon MEN Zdrowie jelit i prostaty 200 g / Błonnik

 • Colon Ibesol, Wsparcie zdrowia jelit, 150 g

 • Colon C, Regulacja Pracy Jelit, suplement diety w proszku, 200 g.

2. Konsumenci powinni wyrzucić kupione produkty

Grupa Orkla podkreśla, że bezpieczeństwo konsumentów jest najwyższym priorytetem. W związku z tym, pomimo że nie ma żadnych przesłanek dotyczących ryzyka zanieczyszczenia produktów sprzedawanych w Polsce, została podjęta decyzja o ich prewencyjnym wycofaniu z rynku. Sytuacja jest obecnie wyjaśniana.

"Konsumenci, którzy mają w domu produkty Colon, proszeni są o ich wyrzucenie. W celu uzyskania rekompensaty prosimy o zachowanie etykiety produktu i kontakt z Orkla Care S.A. pod nr telefonu 726 140 098 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.colonc.pl" - zachęca grupa Orkla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza