Profhilo - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty
Profhilo to iniekcyjny zabieg remodelujący skórę zawierający jedno z najwyższych stężeń kwasu hialuronowego (HA) na rynku. Po zabiegu Profhilo skóra staje się bardziej elastyczna, napięta i sprężysta. Według wielu specjalistów Profhilo uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych preparatów medycyny estetycznej. Co jeszcze warto wiedzieć na tej nowoczesnej metody? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu iniekcyjnego?
1. Charakterystyka i działanie zabiegu Profhilo
Profhilo to iniekcyjny zabieg remodelujący skórę, o udowodnionym klinicznie działaniu terapeutycznym. Charakteryzuje się on bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa. Profhilo bazuje na stabilizowanych kompleksach hybrydowych HA, o bardzo wysokim stężeniu. Jedna dawka tego zawiera aż 64mg wyselekcjonowanego kwasu hialuronowego.
Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w naszej skórze żelowa substancja, która działa jak gąbka. Pozwala on utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia skóry. Za pomocą jednej cząsteczki kwasu hialuronowego można związać aż dwieście pięćdziesiąt cząsteczek wody. Dzięki niemu nasza skóra zachowuje odpowiednie jędrność. Niestety, wraz z wiekiem organizm spowalnia produkcję tego ważnego składnika. Powoduje to widoczną utratę nawilżenia, sprężystości i elastyczności.
2. Jakie efekty daje Profhilo?
Profhilo pozwala przywrócić zaburzony kontur twarzy, wykazuje silne działanie odmładzające oraz regeneracyjne. Po zabiegu cera pacjenta wygląda na zdrowszą, młodszą oraz bardziej rozświetloną. Nowoczesny instrument do odmładzania skóry został nagrodzony za innowacyjność, podczas gali międzynarodowego kongresu medycyny estetycznej AMEC w 2015 roku. Środek remodelujący skórę zyskał ogromną popularność przede wszystkim we Francji, gdzie panuje trend na bardziej naturalne efekty zabiegów medycyny estetycznej.
Profhilo działa na zasadzie biostymulatora tkankowego. Oznacza to, że stymuluje on nasze komórki do produkcji białek odpowiadających za gęstość, jędrność oraz sprężystość skóry (zawarte w preparacie składniki stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny).
3. Wskazania do wykonania zabiegu Profhilo
Wskazaniami do wykonania zabiegu Profhilo:
- zmarszczki pionowe,
- zmarszczki poziome,
- wiotka skóra,
- utracony owal twarzy,
- opadnięta skóra na policzkach,
4. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu Profhilo jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Wśród innych przeciwwskazań specjaliści wymieniają również:
- uczulenie na kwas hialuronowy,
- chorobę nowotworową,
- chorobę skóry o podłożu bakteryjnym,
- chorobę skóry o podłożu grzybiczym,
- stany zapalne,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- zakażenie wirusem opryszczki
- stosowanie leków o działaniu przeciwzakrzepowym.
Zabieg nie jest wskazany dla pacjentów z niewyrównaną cukrzycą oraz chorobami autoimmunologicznymi. Dodatkowo, nie należy go wykonywać u osób, u których występuje skłonność do powstawania blizn przerostowych.
5. Skutki uboczne
Podobnie jak w przypadku każdego leczenia iniekcyjnego, istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wśród najpopularniejszych działań niepożądanych lekarze medycyny estetycznej wymieniają przejściowe zaczerwienienie skóry, zasinienie lub opuchlizna. Warto nadmienić, że efekty uboczne występują u pacjentów bardzo rzadko.
Igła wykorzystywana do zabiegu Profhilo jest bardzo cienka i delikatna, dzięki czemu większość pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Podczas zabiegu specjalista wykorzystuje preparat bazujący na substancji naturalnie występującej w naszych tkankach. Substancją tą jest kwas hialuronowy.
6. Kiedy widać pierwsze efekty Profhilo?
Kiedy widać pierwsze efekty Profhilo? To pytanie spędza sen z powiek wielu pacjentom. Okazuje się, że delikatne uniesienie tkanek widoczne jest niedługo po wykonaniu zabiegu. Pełne efekty widoczne są dopiero po upłynięciu dwóch, trzech tygodni od dnia, w którym wykonano iniekcję z podaniem preparatu. Efekt nawilżonej skóry można zauważyć z kolei po trzech, czterech dniach od zabiegu.
Zobacz także;
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.