Preparat Latopic

Latopic to preparat do postępowania dietetycznego w atopowym zapaleniu skóry (AZS) i w alergii pokarmowej. Można podawać go niemowlętom, dzieciom i osobom dorosłym. Latopic ma postać proszku, w opakowaniu znajduje się 10 lub 30 saszetek leku. W jednej saszetce produktu znajduje się 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego (25% Lactobacillus casei ŁOCK 0908, 50% Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0900).

1. Jak działa Latopic?

Latopic na AZS
Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

zobacz galerię

Atopowe zapalenie skóry u dzieci to dietetyczny środek spożywczy o specjalnym przeznaczeniu medycznym. Zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego mogą zwiększać szczelność bariery jelitowej, która u osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry jest rozluźniona. Ponadto bakterie te pobudzają wydzielanie śluzu i korzystnie wpływają na zachowanie równowagi immunologicznej oraz mikrobiologicznej w organizmie. Dzięki zawartości bakterii kwasu mlekowego

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

produkt Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry.

Preparat Latopic
Preparat Latopic

U dzieci urodzonych przez chore na astmę matki, poziom EPX w moczu może pomóc w przewidzeniu rozwoju...

zobacz galerię

Preparat stosuje się doustnie – jedną saszetkę raz dziennie. Proszek należy rozpuścić w małej objętości płynu w letniej temperaturze (np. przegotowana woda o pokojowej temperaturze, mleko matki, preparat hipoalergiczny zalecany przez lekarza). Latopic należy spożyć natychmiast po przygotowaniu (po rozpuszczeniu preparat nie może być przechowywany).

2. Ostrzeżenia dla pacjentów

Latopic to bezpieczny lek, ale, podobnie jak w przypadku innych produktów leczniczych, należy pamiętać o ścisłym trzymaniu się zaleceń dotyczących jego stosowania.

Przeciwwskazania do stosowania leku Latopic Preparat Latopic nie powinien być stosowany pozajelitowo.
Środki ostrożności, pozostałe uwagi Produkt Latopic nie jest kompletnym środkiem spożywczym, co oznacza, że nie można stosować go jako jedynego źródła pożywienia. Preparat powinien być przyjmowany po nadzorem lekarza. Proszek Latopic nie ma w składzie białek mleka, laktozy oraz glutenu.
Ciąża i karmienie piersią Brak danych na temat stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Zanim zaczniesz stosowanie preparatu, przeczytaj ulotkę dołączoną do jego opakowania. W ulotce znajdziesz wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie i dane dotyczące działań niepożądanych. Jeśli informacje zawarte w ulotce będą dla ciebie niejasne, poproś o pomoc lekarza lub farmaceutę. Pamiętaj, że opisy leków na portalu abcZdrowie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają za zadanie zastąpić fachowej konsultacji z lekarzem. Nie ma bowiem pewności, że opisany produkt będzie właściwym, bezpiecznym i skutecznym lekiem w twoim przypadku. Warto zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty, zwłaszcza w razie wątpliwości lub niezrozumienia tekstu.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!