Trwa ładowanie...

Latopic - działanie, ostrzeżenia

Latopic to preparat do postępowania dietetycznego w atopowym zapaleniu skóry (AZS) i w alergii pokarmowej. Można podawać go niemowlętom, dzieciom i osobom dorosłym. Latopic ma postać proszku, w opakowaniu znajduje się 10 lub 30 saszetek leku. W jednej saszetce produktu znajduje się 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego (25% Lactobacillus casei ŁOCK 0908, 50% Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0900).

spis treści

1. Latopic - działanie

Latopic to dietetyczny środek spożywczy o specjalnym przeznaczeniu medycznym. Zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego mogą zwiększać szczelność bariery jelitowej, która u osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry jest rozluźniona. Ponadto bakterie te pobudzają wydzielanie śluzu i korzystnie wpływają na zachowanie równowagi immunologicznej oraz mikrobiologicznej w organizmie. Dzięki zawartości bakterii kwasu mlekowego produkt Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry.

Zobacz film: "Czym jest atopowe zapalenie skóry?"

Preparat Latopic stosuje się doustnie – jedną saszetkę raz dziennie. Proszek należy rozpuścić w małej objętości płynu w letniej temperaturze (np. przegotowana woda o pokojowej temperaturze, mleko matki, preparat hipoalergiczny zalecany przez lekarza). Latopic należy spożyć natychmiast po przygotowaniu (po rozpuszczeniu preparat nie może być przechowywany).

 Najczęstsze przyczyny atopowego zapalenia skóry
Najczęstsze przyczyny atopowego zapalenia skóry [7 zdjęć]

U osób o skórze atopowej obserwuje się powstawanie silnej reakcji alergicznej, nawet na skutek działania

zobacz galerię

2. Latopic - ostrzeżenia

Latopic to bezpieczny lek, ale, podobnie jak w przypadku innych produktów leczniczych, należy pamiętać o ścisłym trzymaniu się zaleceń dotyczących jego stosowania.

Przeciwwskazania do stosowania leku LatopicPreparat Latopic nie powinien być stosowany pozajelitowo.
Środki ostrożności, pozostałe uwagiProdukt Latopic nie jest kompletnym środkiem spożywczym, co oznacza, że nie można stosować go jako jedynego źródła pożywienia. Preparat powinien być przyjmowany po nadzorem lekarza. Proszek Latopic nie ma w składzie białek mleka, laktozy oraz glutenu.
Ciąża i karmienie piersiąBrak danych na temat stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Zobacz także:

Zanim zaczniesz stosowanie preparatu Latopic, przeczytaj ulotkę dołączoną do jego opakowania. W ulotce znajdziesz wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie preparatu Latopic i dane dotyczące działań niepożądanych. Jeśli informacje zawarte w ulotce będą dla ciebie niejasne, poproś o pomoc lekarza lub farmaceutę.

Pamiętaj, że opisy leków na portalu abcZdrowie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają za zadanie zastąpić fachowej konsultacji z lekarzem. Nie ma bowiem pewności, że opisany produkt będzie właściwym, bezpiecznym i skutecznym lekiem w twoim przypadku. Warto zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty, zwłaszcza w razie wątpliwości lub niezrozumienia tekstu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza