Trwa ładowanie...

Roślina, która zabija komórki rakowe w 48 godzin

Kanadyjscy badacze z Uniwersytetu Windsor odkryli, że popularna roślina może być skuteczną alternatywą dla chemioterapii. Zabija komórki nowotworowe nie uszkadzając zdrowych, a w dodatku nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak przy innych terapiach onkologicznych.

Zobacz film: "Najważniejsze informacje dla pacjenta z chorobą nowotworową"

Okazuje się, że takie niezwykłe właściwości posiada popularny mniszek lekarski, a dokładniej – korzeń rośliny. Naukowcy zauważyli, że ekstrakt z mniszka niszczy komórki nowotworowe w ludzkim organizmie. Co ciekawe, reakcje chemiczne, powodujące rozpad komórek rakowych, zachodziły już w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia kuracji.

W toku eksperymentu okazało się, że najskuteczniejsze jest leczenie małymi dawkami mniszka lekarskiego przez dłuższy czas. Naukowcy z Uniwersytetu Windsor otrzymali dodatkowe fundusze na kontynuowanie badań.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Skąd pomysł, aby wziąć pod lupę właśnie mniszek lekarski? Onkolog Caroline Hamm jako pierwsza zauważyła, że pacjenci chorzy na raka, którzy piją napar z tego zioła, mają lepsze samopoczucie i wyniki badań. Była przekonana, że mniszek zawiera substancję czynną, która można wykorzystać w leczeniu nowotworów.

O swoich spostrzeżeniach opowiedziała jednemu z naukowców pracujących na uniwersytecie – tak narodził się pomysł, aby dokładnie zbadać mniszka.

Zobacz także

Specjaliści wciąż badają popularne zioło, ale nie brakuje osób, które na własnej skórze wypróbowały działanie mniszka. Jednym z najbardziej znanych pacjentów, który leczył się w ten sposób, jest John DiCarlo. Mężczyzna chorował na białaczkę i po serii różnych terapii został wypisany do domu. Agresywna chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a lekarze nie mogli zaproponować innych alternatyw. Jeden z pracowników kliniki poradził mu, aby spróbował pić napar z mniszka. John przez cztery miesiące spożywał ziołową herbatę. Po tym czasie okazało się, że nowotwór jest w remisji, a on znów jest zdrowy.

Ekstrakt z korzenia mniszka nie tylko zabija komórki rakowe, ale jest też źródłem wielu cennych substancji. Zawiera witaminy A, B6, C, K, a także związki mineralne – żelazo, potas, mangan oraz magnez. Ma właściwości moczopędne i stymuluje produkcję żółci, dlatego jest polecany osobom z chorobami wątroby, woreczka żółciowego oraz nerek. Mniszek redukuje cholesterol, oczyszcza organizm z toksyn, pomaga na objawy alergii. Chociaż roślinę uznaje się za chwast, tak naprawdę może być cennym surowcem leczniczym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.