Trwa ładowanie...

Seks w prezerwatywie ci nie odpowiada? Oto rozwiązanie – naklejka na penisa

 Aleksandra Miłosz
29.11.2018 13:37
Seks w prezerwatywie ci nie odpowiada? Oto rozwiązanie – naklejka na penisa
Seks w prezerwatywie ci nie odpowiada? Oto rozwiązanie – naklejka na penisa

Uczulenie na lateks lub po prostu brak odczuwania przyjemności to najczęstsze powody, dla których nie lubimy seksu w prezerwatywie. I chociaż kondom chroni przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową, to często decydujemy się na seks bez zabezpieczeń. Jest na to recepta: Jiftip, czyli naklejka na penisa. Czy rzeczywiście działa?

1. Z prezerwatywą, bez przyjemności?

Jiftip ma być receptą na problem mężczyzn, dla których seks w prezerwatywie nie jest prawdziwym seksem. To nic innego jak elastyczna naklejka, którą mężczyzna przykleja na ujście cewki moczowej. Według pomysłodawców i twórców, naklejka chroni przed niechcianą ciążą przez "powstrzymanie" wytrysku męskiego nasienia podczas stosunku.

7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna
7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna [10 zdjęć]

Wydaje się, że antykoncepcja zapewnia stuprocentową skuteczność w zapobieganiu ciąży. Jednak istnieją

zobacz galerię

Pozwala na to jej budowa. Górna warstwa naklejki wykonana jest z folii poliuretanowej, a warstwa kleju, która znajduje się pod spodem, jest stosowana także w plastrach przeciwbólowych. Ma jednak możliwie największą przyczepność. Naklejka na penisa jest jednorazowego użytku, sprzedawana po 3 sztuki. Jedno opakowanie kosztuje 6 $ (ok. 24 zł).

Zobacz film: "Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla"
Naklejka na penisa to alternatywa tradycyjnych prezerwatyw?
Naklejka na penisa to alternatywa tradycyjnych prezerwatyw? (dailymail.co.uk)

2. (Nie)bezpieczna i (nie)skuteczna

Jednak na stronie producenta małym druczkiem możemy przeczytać, że naklejka na penisa nie została dopuszczona jako wyrób mający zapobiegać chorobom wenerycznym i ciąży. Według Natiki Halil ze Stowarzyszenia Planowania Rodziny "nie ma dowodów na to, że produkt jest bezpieczny i skuteczny, może za to powodować ogromną bolesność".

Marketing jednak działa. Jiftip reklamowany jest jako sposób na prawdziwy seks, którego nie doświadczysz w prezerwatywie. To o tyle niebezpieczne, że kondom to jedyny środek antykoncepcyjny, który chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zachęcanie do seksu bez prezerwatywy jest więc zachęcaniem do seksu bez zabezpieczenia przed groźnymi chorobami.

Zobacz także:

Nie ma jeszcze głosów świadczących o negatywnym działaniu Jiftip na męskiego członka czy wrażenia seksualne. Pewne jest natomiast to, że nie można go traktować jako najbezpieczniejszej formy antykoncepcji, chroniącej przez ciążą i chorobami wenerycznymi.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze