Trwa ładowanie...

Śmiercionośna mieszanka

Krewni i sąsiedzi młodej kobiety z Wielkiej Brytanii nie mogą uwierzyć w śmierć Victorii. W jeszcze większe osłupienie wprawił ich powód jej zgonu. Wyniki badań dowiodły, że przyczyniło się do tego przedawkowanie napojów typu cola i pepsi.

Victora Lane, 38-latka z Wielkiej Brytanii, w wieku 16 lat uległa poważnemu wypadkowi. Doznane wówczas urazy pozostawiły trwały ślad na jej psychice – kobieta od lat zmagała się z depresją i stanami lękowymi. Zażywane leki, w tym fluoksetyna – preparat często przepisywany pacjentom z silnie obniżonym nastrojem – miały pomóc jej prowadzić normalne życie.

Przyjmowanie antydepresantów wiązało się jednak ze skutkami ubocznymi. Jeden z nich był szczególnie dotkliwy. Matka 19-letniego Resse’a ciągle odczuwała silne pragnienie, które gasiła ogromną ilością napojów z kofeiną typu cola i pepsi – w ciągu dnia kobieta wypijała nawet osiem litrów gazowanego napoju.

Zobacz film: "Leczenie depresji"

Jak później wykazały badania, to połączenie wspomnianej fluoksetyny z ogromną ilością wypijanej  kofeiny okazało się dla samotnej matki śmiertelne. Nad ranem syn znalazł kobietę martwą w jej własnym łóżku.

– Do domu wróciłem kilka godzin przed jej śmiercią. Rano myślałem, że śpi, leżała w takiej samej pozycji, w jakiej widziałem ją wcześniej. Próbowałem ją obudzić. Zmartwił mnie całkowity szczękościsk, więc zadzwoniłem pod numer alarmowy – wspomina mężczyzna.

Dochodzenie prowadzone w jej sprawie wykazało, że kobieta nie stroniła od kieliszka. Zdarzało się, że uwielbianą pepsi mieszała z wódką, jednak to nie alkohol przyczynił się do jej zgonu. Wypijane przez nią ogromne ilości popularnego napoju wzmagały działanie leku, z czym organizm nie był w stanie sobie poradzić.

Śmierć młodej kobiety wstrząsnęła całą rodziną. Zarówno oni, jak i sąsiedzi zmarłej nie domyślali się, że ciepła i zabawna kobieta, jaką była Victoria, może zmagać się z tak poważnymi problemami, które sami określili mianem „demonów”. Większe kontrowersje budzi jednak przyczyna jej śmierci.

– Nie sądziliśmy, że nadmierne spożywanie gazowanych napojów może doprowadzić do takiej tragedii – mówią z niedowierzaniem.

Krewni zorganizowali zbiórkę funduszy, które zamierzają przekazać organizacjom zajmującym się zdrowiem psychicznym. Problemy tego typu muszą być traktowane bardziej poważnie.

Chcemy pomóc innym ludziom, którzy, podobnie jak Victoria, mają kłopoty ze zdrowiem psychicznym – zaznacza jeden z bliskich zmarłej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza