Trwa ładowanie...

Środki do stylizacji włosów a łysienie

Avatar placeholder
25.01.2020 23:30
Środki do stylizacji włosów a łysienie
Środki do stylizacji włosów a łysienie

Czy nadmierna stylizacja włosów może przyczynić się do ich wypadania? Okazuje się, że tak. Przyczyny wypadania włosów oraz przyczyny łysienia są różne. Odpowiada za to między innymi nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Nieodpowiednia to znaczy żadna lub też nadmierna. To zazwyczaj kobiety przesadzają z preparatami do stylizacji włosów, choć nie jest to regułą. Dążenie do uzyskania pięknej fryzury może przyćmić potrzebę zadbania o zdrowie włosa. W jaki sposób ustrzec się przed łysieniem?

spis treści

1. Nadmierna stylizacja włosów

Przyczyny łysienia to nie tylko zmiany hormonalne czy nieodpowiednia dieta. Wypadanie włosów może nastąpić na skutek nadmiernej ich stylizacji. Dlatego też nie należy nakładać na włosy i skórę głowy zbyt dużej ilości kosmetyku do stylizacji. Nadmierna stylizacja włosów niszczy je. W preparatach do tego przeznaczonych znajdują się wielocząsteczkowe polimery. Na włosach tworzą one swego rodzaju powłokę. To dzięki niej włosy układają się tek jak chcemy, a fryzura utrzymuje się kilka godzin. Nadmierna stylizacja włosów może doprowadzić do tego, że staną się one zbyt obciążone.

2. Wypadanie włosów a środki do stylizacji

Zdarzyło ci się użyć kilku naraz środków do stylizacji? Niestety to błąd. W takiej sytuacji włosy będą wyglądały na tłuste i nieświeże. Zbyt częste tego typu eksperymenty mogą spowodować zbyt dużą utratę włosów. Unikaj stosowania środków zawierających alkohol. Pielęgnacja włosów powinna być przeprowadzana kosmetykami bez alkoholu. Nadmierna stylizacja włosów środkami z alkoholem wysusza je. Włosy przypominają siano, stają się łamliwe i wypadają. Dodatkowo może pojawić się łupież.

3. Przyczyny wypadania włosów

Utrata włosów to proces, z którym niewiele osób umie się pogodzić. Wiadomo, że tego typu schorzeniom lepiej zapobiegać niż je później leczyć. Dlatego warto poznać przyczyny wypadania włosów. Gdy w końcu dowiesz się dlaczego wypadają włosy, będziesz mogła skuteczniej temu przeciwdziałać. Najczęstrze przyczyny łysienia to codzienne suszenie włosów gorącą suszarką. Włosy niszczone są podczas zabiegów takich jak, trwała ondulacja czy farbowanie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze