Przejdź na WP

Szczepienia przed wyjazdem do Tajlandii

Jeśli planujesz wyjazd do Tajlandii, z pewnością ucieszy cię fakt, że nie istnieją szczepienia obowiązkowe, którym musisz się poddać, by dostać się do tego kraju. Nie oznacza to jednak, że w taką podróż warto jechać bez jakiegokolwiek przygotowania. Każdy rozsądny turysta powinien uświadomić sobie, że szczepienia zalecane są ogromnie ważne, by przygotować organizm na potencjalne zagrożenia i uniknąć zachorowania na poważne choroby. Jakie szczepienia przed podróżą powinny znaleźć się na twojej liście niezwykle ważnych rzeczy do zrobienia?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Szczepienia zalecane przed wyjazdem do Tajlandii

Mimo iż nie są to szczepienia obowiązkowe, nie należy ich zaniedbywać. Zaszczep się odpowiednio wcześnie, a z wakacji w Tajlandii będziesz mieć wyłącznie miłe wspomnienia.

Najważniejsze zalecane szczepienia to:

2. Opcjonalne szczepienia przed wyjazdem do Tajlandii

Nie wszystkie szczepionki są zalecane. Niektóre szczepienia przed wyjazdem są zupełnie nieobowiązkowe, ale i tak warto się im poddać. Są to:

  • szczepienie na dur brzuszny– powoduje odporność (po jednej dawce) na okres mniej więcej trzech lat, aby uniknąć choroby, wskazane jest staranne mycie warzyw i owoców przed jedzeniem, picie czystej wody wiadomego pochodzenia, a także unikanie styczności z nieczystościami;
  • szczepienie przeciwko żółtej gorączce – mimo iż w Polsce i w Azji do tej pory nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na żółtą gorączkę, szczepienie może okazać się przydatne, zwłaszcza że jest bardzo skuteczne, szczepienie wykonuje się raz na 10 lat, należy jednak pamiętać, że po pierwszej dawce szczepionki zabezpieczenie przed zakażeniem pojawia się po 10 dniach;
  • szczepionka meningokokowa a+c – jest rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia, szczepienie ma na celu czynne uodpornienie na zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, wywoływane przez meningokoki z grup: A i C (przeciwwskazania do zastosowania szczepionki meningokowej to: wiek poniżej 18 miesięcy, ostre choroby zakaźne, alergia na składniki szczepionki, a także choroby przewlekłe w stadium zaostrzenia).

Podróż do Tajlandii może być niezapomniana, jeśli w czasie pobytu w tym egzotycznym kraju nie dojdzie do zakażenia. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, wyjściem nie są szczepienia obowiązkowe, ale szczepienia zalecane i opcjonalne.

Następny artykuł: Powikłania po szczepieniu

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy