Przejdź na WP

Travocort – wskazania, działanie, dawkowanie, działania niepożądane

Skuteczna walka z grzybicą potrafi być naprawdę ciężka. Travocort jest to preparat złożony, składający się z dwóch substancji czynnych – izokonazolu – działającego przeciwgrzybiczne oraz z diflukortolonu, którego zadaniem jest zwalczyć stan zapalny. Przeczytaj szczegółowe informacje na temat stosowania leku Travocort.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

spis treści

1. Travocort – wskazania

Travocort jest kremem wskazanym do stosowania w leczeniu początkowym powierzchniowych zakażeń grzybicznych, którym dodatkowo towarzyszą stany zapalne. W szczególności preparat Travocort stosuje się w początkowym leczeniu grzybicy rąk, pachwin oraz grzybicy okolic narządów płciowych.

Natomiast przeciwskazaniami do stosowania kremu Tracocort są przede wszystkim wirusowe zakażenia skóry, trądzik pospolity i różowaty. Lek nie powinien być stosowany do zapaleń skóry, których ogniska zapalne znajdują się w pobliżu ust.

Ponadto poinformuj lekarza jeśli wiadomo Ci coś na temat posiadanych chorób typu np. kiła, nowotwór skóry. Lek w małym stopniu przenika do układu krwionośnego ale pamiętaj, że podczas ciąży i karmienia piersią konsultacja z lekarzem jest konieczna przed wdrożeniem jakiejkolwiek kuracji leczniczej.

Grzybica skóry płaskiej - zdjęcia
Grzybica skóry płaskiej - zdjęcia

To najczęściej wystęująca odmiana choroby. Może pojawić się na całej powierzchni ciała.

zobacz galerię

Brak jest badań na temat wpływu leku na kobiety w ciąży i karmiące dlatego ogólnie uznaję się, że nie powinien być on w tym czasie stosowany. Co ważne, Travocort nie powinien być stosowany przez dzieci.

2. Travocort – działanie

Travocort działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie oraz przeciwświądowo. Travocort swoją skuteczność zawdzięcza dwóm substancjom czynnym - izokonazolowi oraz diflukortolonowi.

Izokanol odpowiada za działanie przeciwgrzybiczne kremu – prowadzi do powstrzymania procesu syntezy składników błony komórkowej grzybów, w konsekwencji czego grzyb obumiera. Natomiast diflukortolon łagodzi stan zapalny, koi podrażnienia oraz zapobiega świądowi skóry.

3. Travocort – dawkowanie

Lek Travocort przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Niedużą ilością kremu należy posmarować miejsce dotknięte zmianą chorobową. Travocort powinien być stosowany dwukrotnie w ciągu dnia – najlepiej rano i wieczorem. Krem należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, najlepiej dermatologa.

Składniki leku mają wpływ na niszczenie się lateksu, dlatego przy stosowaniu leku Travocort na okolice narządów rodnych trzeba pomyśleć i innych metodach antykoncepcji. Niewskazane jest długotrwałe stosowanie leku Travocort.

4. Travocort – działania niepożądane

Travocort zawiera alkohol cetostearylowy, dlatego dosyć często może powodować reakcję skórną w postaci podrażnienia lub pieczenia. Długie stosowanie leku oraz stosowanie leku Tracocort na dużej powierzchni skóry może spowodować zmiany skórne takie jak rozstępy, tworzenie się tzw. pajączków naczyniowych, trądzik. Lek może powodować świąd.

Zobacz także:

Ponadto działaniami niepożądanymi, które mogą wystąpić podczas kuracji kremem Travocort są nadmierny wzrost owłosienia oraz zapalenie skóry okołowargowe.

5. Travocort – cena

Krem Travocortto koszt około 20-30 złotych. Opakowanie zawiera około 15 mg produktu. Travocort nie jest lekiem refundowanym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy