Trwa ładowanie...

Uczulenie na twarzy – objawy, przyczyny, leczenie

Uczulenie na twarzy może wynikać z wielu czynników jednym z nich jest alergia skórna. Każdy objaw alergii zwłaszcza przy ostrym stanie powinien być konsultowany z lekarzem prowadzącym. Uczulenie na twarzy jest nie tylko nieestetyczne, ale powoduje również objawy, które mogą być dużym dyskomfortem dla chorego. Jakie są najczęstsze przyczyny, które prowadzą do uczulenia? Jaką może mieć postać uczulenie na twarzy?

Zobacz film: "Czy świąd da się zredukować?"

spis treści

1. Objawy uczulenia na twarzy

Oczywiście najczęstszym objawem, który występuje przy stanie alergicznym jest wysypka, która może przybrać różną postać. Najczęściej uczulenie na twarzy to krosty występujące pod postacią dla przykładu ropiejących krostek, mogą to być także czerwone pęcherze. Inną postacią alergii są suche najczęściej czerwone plamy. Wysypka może wystąpić na twarzy, ale przy zaawansowanej alergii krosty mogą objąć także szyję i dekolt.

Uczulenie na twarzy może wystąpić w różnej formie dla przykładu drobnych krostek.
Uczulenie na twarzy może wystąpić w różnej formie dla przykładu drobnych krostek.

2. Przyczyny uczulenia

Uczulenie na twarzy może mieć kilka przyczyn. Alergia może być wywołana alergenami o wielu podłożach. Najczęściej uczulenie na twarzy wywołują alergeny, które mają bezpośredni kontakt ze skórą. Jakie produkty mogą powodować uczulenie? Powodem mogą być bardzo często źle dobrane kosmetyki, których składniki wywołują stan alergiczny. Często uczulenie wywołują pokarmy, które są alergenne dla przykładu truskawki, czekolada, mleko. Przy wrażliwej cerze nawet zwykła woda może wywołać uczulenie na twarzy.

To też warto wiedzieć

3. Jak leczyć uczulenie na twarzy

Na samym początku należy znaleźć przyczynę, która wywołuje uczulenie na twarzy. Niestety w większości przypadków potrzebne są profesjonalne testy na alergię. W momencie, kiedy znany jest wynik trzeba wyeliminować alergen ze środowiska chorego.

Najbardziej przydatne produkty łagodzące objawy alergii
Najbardziej przydatne produkty łagodzące objawy alergii [9 zdjęć]

Jeśli objawy alergii sprawiają, że pocierasz oczy, krople mogą pomóc. Łagodzą one stany zapalne, swędzenie,

zobacz galerię

Ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji cery alergicznej. Kolejnym zaleceniem jest dieta dla alergików. Przy dużej alergii alergolog przypisze leki antyalergiczne, które powinny po krótkim czasie w znacznym stopniu złagodzić uczulenie na twarzy. Stosując leki antyalergiczne trzeba liczyć się z tym, że mogą one wywoływać skutki uboczne dla przykładu senność.

W przypadku pojawienia się uczulenia zawsze wskazana jest konsultacja z dermatologiem lub alergologiem.

Zobacz też: Straciła wzrok na kilka dni. Skutki uboczne farbowania włosów (WIDEO)

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza