Trwa ładowanie...

Undofen – rodzaje preparatów, działanie, stosowanie, cena

 Katarzyna Kurek
07.03.2023 16:41
Undofen Amorolfina ma postać leczniczego lakieru do paznokci
Undofen Amorolfina ma postać leczniczego lakieru do paznokci (Adobe Stock)

Undofen to grupa produktów leczniczych, przeznaczonych do pielęgnacji stóp, które dostępne są bez recepty. Preparaty wykorzystywane są zwłaszcza w terapii grzybicy skóry oraz paznokci. Ponadto wspierają leczenie kurzajek i brodawek. Jakie są inne wskazania do stosowania produktów Undofen? Jak i kiedy stosować preparaty?

spis treści

1. Undofen na grzybicę paznokci

Preparaty Undofen na grzybicę paznokci pomagają zregenerować płytkę paznokciową zajętą grzybicą. Działają na różnego rodzaju grzyby, przeznaczone są do stosowania miejscowego.

Produkty Undofen na grzybicę paznokci to:

Zobacz film: "Domowa kąpiel przeciwgrzybiczna"
  • Undofen Amorolfina – to lek przeciwgrzybiczy, który zawiera amorolfinę. Ta substancja czynna wykazuje działanie grzybobójcze. Charakteryzuje się dużą skutecznością wobec drożdżaków, pleśni i innych grzybów chorobotwórczych. Kiedy sięgnąć po Undofen Amorolfina? W opinii producenta lek stosuje się w łagodnej, dalszej i bocznej podpłytkowej grzybicy paznokci (ograniczonej do dwóch paznokci), która została wywołana przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie.
  • Undofen żel 3w1 – to wyrób medyczny, który tworzy nieprzyjazne mikrośrodowisko do rozwoju grzybów. Przeznaczony jest głównie do leczenia łagodnej lub umiarkowanej grzybicy paznokci.

1.1. Jak stosować Undofen na grzybicę paznokci?

Undofen Amorolfina ma postać leczniczego lakieru do paznokci. Produkt należy stosować zgodnie ze wskazaniami producenta lub według zaleceń lekarza, czy farmaceuty. Najczęściej zaleca się nakładać preparat na powierzchnię chorych paznokci raz w tygodniu. Preparat stosuje się na dokładnie opiłowany, oczyszczony i odtłuszczony paznokieć. Leczenie należy kontynuować, aż płytka paznokcia zostanie zregenerowana, a zakażone miejsce całkowicie wyleczone.

Z kolei żel Undofen 3w1 stosuje się dwa razy dziennie, do czasu aż zauważalna będzie wyraźna poprawa objawów. Potem żel stosuje się raz dziennie do czasu, aż zdrowy paznokieć całkowicie odrośnie (do 12 miesięcy). Preparat powinien być nanoszony na oczyszczone, suche, niepolakierowane paznokcie. Po nałożeniu żel należy wcierać w cały paznokieć aż do naskórka.

1.2. Ile kosztuje Undofen na grzybicę paznokci?

Zarówno leczniczy lakier do paznokci Undofen Amorolfina, jak i żel Undofen 3w1 kosztują średnio ok. 50-60 zł.

2. Undofen na grzybicę skóry stóp

Undofen MAX to preparaty, które pomagają w leczeniu jednej z najpowszechniejszych chorób stóp – grzybicy stóp. Preparaty przeznaczone są do stosowania w leczeniu:

Lek zawiera chlorowodorek terbinafiny. Ta substancja czynna działa przeciwgrzybiczo na różne gatunki grzybów wywołujących schorzenia skóry. Działa grzybobójczo na dermatofity, pleśnie, a także niektóre grzyby dimorficzne.

Undofen MAX dostępny jest w dwóch formach – Undofen MAX spray oraz Undofen MAX krem.

2.1. Jak stosować Undofen MAX?

Undofen MAX spray stosuje się na oczyszczoną i osuszoną skórę. Należy rozpylić niewielką ilość płynu na chorobowo zmienione miejsca, aby pokryć je w całości. Ile razy dziennie stosować Undofen MAX spray? W przypadku grzybicy stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej preparat stosuje się raz na dobę przez 7 dni. W leczeniu łupieżu pstrego spray stosuje się 2 razy na dobę przez 7 dni.

Undofen Max w postaci kremu także należy nanosić na dokładnie oczyszczoną i osuszoną powierzchnię skóry raz lub 2 razy na dobę. Czas leczenia przy grzybicy stóp, fałdów skórnych i skóry gładkiej wynosi 7 dni, a przy łupieżu pstrym 14 dni.

2.2. Ile kosztuje Undofen MAX?

Undofen MAX krem oraz Undofen MAX spray kosztują średnio ok. 20-25 zł.

3. Undofen na kurzajki i brodawki

Preparaty Undofen sprawdzają się także w terapii kurzajek i brodawek w warunkach domowych. Produkty, które przeznaczone są do leczenia tych dolegliwości to:

  • Undofen Krioterapia – preparat służy do zamrażania brodawek aż do korzenia.
  • Undofen Pro Pen Terapia Kwasowa – ten wyrób medyczny, zawierający kwas trójchlorooctowy TCA, powoduje złuszczanie niepożądanej narośli. Produkt znajduje się w formie aplikatora.

3.1. Undofen na kurzajki i brodawki – jak stosować

Undofen Krioterapia należy aplikować bezpośrednio na brodawkę. W przypadku brodawki zwykłej aplikator trzeba przytrzymać przez 20 sekund. W przypadku brodawek stóp aplikator trzeba przytrzymać przez 40 sekund. Jak często stosować Undofen Krioterapia?

Jeśli brodawka nie zniknęła w ciągu 14 dni, zabieg można powtórzyć (aplikatora piankowego można jednak użyć tylko raz). Zaleca się maksymalnie trzykrotne zastosowanie preparatu. Jeśli problem nie zniknie, wskazany jest kontakt z lekarzem.

Undofen Pro Pen Terapia Kwasowa stosuje się bezpośrednio na kurzajki. Należy położyć końcówkę aplikatora na brodawkę, nacisnąć wskazany przycisk i przytrzymać przez 10 sekund. Większe brodawki mogą wymagać dodatkowej aplikacji produktu. Aplikację należy powtarzać raz w tygodniu aż do momentu, gdy brodawka zniknie (maksymalnie do 6 tygodni).

3.2. Undofen na kurzajki i brodawki – cena

Undofen Krioterapia kosztuje ok. 30-40 zł. Z kolei za preparat Undofen Pro Pen Terapia Kwasowa trzeba zapłacić ok. 35-40 zł.

4. Undofen na inne problemy stóp

Preparaty Undofen wykorzystuje się także w pielęgnacji stóp oraz w walce z nadpotliwością i nieświeżym zapachem:

Ponadto produkty Undofen wspomagają także pielęgnację popękanej skóry pięt i stóp:

  • Undofen krem na pękające pięty (zawiera mocznik oraz kompleks składników o działaniu nawilżającym i pielęgnującym),
  • Undofen krem na bardzo suchą skórę.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze