Trwa ładowanie...

Urydynox – skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, wskazówki

Urydynox to suplement diety przeznaczony dla pacjentów, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa czy nerwobólami. Preparat jest dostępny bez recepty. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek.

spis treści

1. Skład i działanie Urydynoxu

Monofosforan urydyny jest głównym składnikiem suplementu, jakim jest Urydynox. Ta substancja odżywcza wpływa na odbudowanie uszkodzonych nerwów. To jednak nie jedyny składnik Urydynoxu.

Zobacz film: "Najlepsze ćwiczenia na kręgosłup"

W jego skład wchodzi też witamina B12, witamina B1, witamina B6, kwas foliowy, które z kolei usprawniają działanie tkanki nerwowej i wspomagają pracę układu nerwowego.

Kompleks witamin z grupy B działa też w inny sposób – przyczynia się do eliminowania stresu oksydacyjnego.

O czym może świadczyć ból kręgosłupa lędźwiowego?
O czym może świadczyć ból kręgosłupa lędźwiowego? [5 zdjęć]

Problemy z kręgosłupem ma już od 60 do 80 proc. społeczeństwa. Najczęściej ból ignorujemy i łykamy

zobacz galerię

2. Wskazania do stosowania

Urydynox stosowany jest w kilku sytuacjach. Przede wszystkim zalecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa (wywołane między innymi przez zespół bólowy szyjny, rwę kulszową, dyskopatię czy lumbago), polineuropatie, nerwobóle.

Kolejne wskazanie do przyjmowania Urydynoxu to dostarczenie organizmowi substancji odżywczych, których zadaniem jest wspomaganie procesów naprawy nerwów, które są uszkodzone.

3. Przeciwwskazania do stosowania

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia dietetycznego i medycznego, jakim jest Urydynox, nie może być jednak zażywany przez wszystkich pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa.

Podstawowe przeciwwskazanie do stosowania Urydynoxu to – jak w przypadku wszystkich leków czy suplementów – nadwrażliwość na którąś z substancji wchodzącą w skład preparatu. Producent suplementu nie podaje innych przeciwwskazań do stosowania suplementu. Należy pamiętać, że Urydynox jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe.

4. Jak bezpiecznie dawkować suplement?

Dawkowanie preparatu Urydynox określone jest w ulotce. Należy zapoznać się z nią przed rozpoczęciem kuracji. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości najlepszym wyjściem będzie konsultacja z lekarzem.

Zalecana dawka Urydynoxu to jedna tabletka przyjmowana raz dziennie. Suplement ten przeznaczony jest do stosowania doustnego. Kapsułkę należy połknąć całości, popijając niewielką ilością wody.

5. Ważna wskazówka o dawkowaniu i przechowywaniu Urydynoxu

Przyjmowanie preparatu Urydynox wiąże się z kilkoma kwestiami. Pacjenci stosujący urydynox nie powinni przekraczać rekomendowanej dziennej dawki do spożycia. Preparat należy zawsze przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ponadto Urydynox powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Należy też pamiętać o tym, by Urydynoxu nie brać na własną rękę – kuracja powinna być prowadzona pod nadzorem lekarza. Ważne jest też, by suplementu nie stosować jako zamiennika zróżnicowanej i zbilansowanej diety.

6. Przyczyny zespołów bólowych kręgosłupa

Bóle kręgosłupa, na które przeznaczony jest Urydynox, mogą mieć wiele przyczyn. Na ich pojawienie się wpływają zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa powstające na skutek np. niewłaściwego tryby życia. Inną przyczyną są urazy.

Bóle kręgosłupa, na które pomocny jest Urydynox, objawiają się najczęściej bólami okolicy szyjnej, bólami krzyża, drętwieniem nóg.

Zobacz także:

Bólu kręgosłupa nigdy nie można lekceważyć. W przypadku wystąpienia symptomów należy skonsultować się ze specjalistą , który zaleci odpowiednie leczenie i być może włączy do diety pacjenta suplement Urydynox.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Jerzy Bajko
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza