Trwa ładowanie...

Valused – właściwości, postać, przeciwwskazania

Avatar placeholder
30.03.2021 23:34
Valused – właściwości, postać, przeciwwskazania
Valused – właściwości, postać, przeciwwskazania

Valused zaleca się w leczeniu ośrodkowego układu nerwowego. Posiada w szczególności działanie ułatwiające zasypianie i uspokajające. Valused jest lekiem dostępnym bez recepty. Zawiera w swoim składzie substancje czynne takie jak suchy wyciąg z korzenia kozłka, suchy wyciąg z szyszek chmielu oraz suchy wyciąg z ziela męczennicy.

spis treści

1. Valused – właściwości

Valused jest lekiem zawierającym wyżej wymienione wyciągi z trzech surowców roślinnych. Stosuje się go tradycyjnie mając na celu złagodzenie objawów występujących w stanach napięcia nerwowego. Preparat Valused, to doskonały środek uspokajający, który można również stosować przy występowaniu okresowych trudności w zasypianiu na tle nerwowym.

Lekarze zlecają zażywanie Valused również przy odczuwaniu niepokoju związanego z okresem przekwitania. Poleca się go przy występowaniu trudności związanych z wyczerpaniem nerwowym czy nadpobudliwością. Ponadto, lek Valused stosuje się pomocniczo w leczeniu nerwicy wegetatywnej, tj, przy występowaniu objawów takich jak kolka jelitowa, bolesne skurcze żołądka czy bolesne skurcze macicy.

Zobacz film: "Właściwości lecznicze melisy. Na jakie dolegliwości pomoże?"
Leki uspokajające (WIDEO)
Leki uspokajające (WIDEO)

Leki uspokajające, które wraz z lekami przeciwlękowymi zwane są anksjolitykami, zmniejszają lęk, niepokój,

zobacz galerię

Skuteczność produktu Valused opiera się tylko i wyłącznie na długotrwałym okresie jego stosowania, a także na doświadczeniu.

2. Valused – postać

Valused występuje w postaci płynu doustnego oraz kapsułek. 100g leku Valused w płynie zawiera:

  • 45,0g nalewki z ziela męczennicy,
  • 36,0g nalewki z szyszek chmielu,
  • 4,5g antraktu z korzenia kozłka lekarskiego.

Ponadto, posiada substancje pomocnicze w postaci sorbitolu ciekłego i niekrystalizującego. W leku Valused jest zawarte ok. 55-65% etanolu.

Producent zaleca w okresowych stanach napięcia emocjonalnego zażywanie dwa do trzech razy dziennie dawki 5 ml, przy czym należy to uprzednio skonsultować z lekarzem. Przy występowaniu trudności w zasypianiu powinno stosować się nie więcej niż 10ml leku Valused jednorazowo na około pół godziny przed zaśnięciem.

Koszt płynu doustnego Valused wynosi ok. 10 zł.

Lek uspokajający Valused ma również postać kapsułek. Jedna z nich zawiera: 60 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka, 40 mg suchego wyciągu z szyszek chmielu, * 40 mg suchego wyciągu z ziela męczennicy.

Kapsułki Valused wzbogaca również oczyszczony olej sojowy, olej kokosowy uwodorniony, olej palmowy rafinowany, lecytynę sojową, wosk żółty, glicerol, sorbitol, żelatynę, dwutlenek tytanu E 171, tlenek żelaza żółty E172 oraz tlenek żelaza czarny E172. Cena leku Valused zawierającego 30 kapsułek nie przekracza ceny 15 zł.

3. Valused – przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Valused wówczas wtedy występuje: nietolerancja waleriany, nadwrażliwość na którykolwiek z wyżej wymienionych składników leku, dziedziczna nietolerancja fruktozy, nadwrażliwość na orzeszki ziemne czy soję.

Nie zaleca się zażywania leku uspokajającego i nassanego Valused również przy stosowaniu innych leków o działaniu uspokajającym, kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek Valused poprzez osłabienie sprawności psychoruchowej może obniżyć zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn. Nie zaleca się podawania Valused dzieciom w wieku poniżej 12. roku życia.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze