Trwa ładowanie...

Voltaren MAX - wskazania, działanie, przeciwwskazania, bezpieczeństwo

Voltaren MAX to popularny lek przeciwbólowy w formie maści. Stosowany najczęściej w przypadku urazów, stłuczeń i obrzęków. Pomaga przy bólach stawów, mięśni, a także pomaga łagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej. Co zawiera Voltaren MAX i jak go prawidłowo stosować?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

spis treści

1. Co to jest Voltaren MAX?

Voltaren MAX to dostępny bez recepty lek w formie lekkiej, chłodzącej maści o żelowej formule. Stosowany jest miejscowo na skórę. Składnikiem aktywnym jest w nim diklofenak dietyloamoniowy - popularny środek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Może być stosowany u osób dorosłych, w tm także seniorów, a także u młodzieży od 14 roku życia.

Pozostałe składniki maści to: butylohydroksytoluen, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, dietyloamina;makrogolu eter cetostearylowy, parafina ciekła, kokozylokaprylokapronian, karbomer, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, makrogolu eter cetostearylowy i woda oczyszczona.

2. Jak działa Voltaren MAX?

Voltaren MAX działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku bólu mięśniowo-stawowego, obrzęków, a także stanów zapalnych. Łagodzi dolegliwości bólowe i pomaga zwalczać istniejący stan zapalny. W przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową, diklofenak zawarty w maści Voltaren MAX uśmierza dolegliwości i sprawia, że objawy nie są aż tak dokuczliwe przez wiele godzin, co umożliwia sprawne poruszanie się.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Voltaren MAX to także świetny towarzysz wycieczek i wyjazdów, ponieważ działa kojąco na urazy - przyspiesza gojenie siniaków, zmniejsza obrzęki związane ze stłuczeniem lub skręceniem, a także łagodzi dolegliwości związane z nadwyrężeniem ścięgien i więzadeł.

3. Wskazania do stosowania maści Voltaren MAX

Głównym wskazaniem do stosowania maści Voltaren są bóle stawów i mięśni, a tak wszelkie urazy mechaniczne. Jest także pomocna w przypadku bólu zwyrodnieniowego. Voltaren MAX dodatkowo stosuje się w przypadku takich dolegliwości, jak:

 • urazy (stłuczenia, skręcenia i nadwyrężenia)
 • bóle mięśni
 • nadwyrężenie ścięgien i więzadeł
 • zapalenie torebek stawowych i ścięgien
 • łokieć tenisisty
 • zapalenie okołostawowe
 • bóle pleców

3.1. Przeciwwskazania

Maści Voltaren MAX nie powinny stosować dzieci i młodzież do 14 roku zycia, a także kobiety w trzecim trymestrze ciąży. Diklofenak zawarty w preparacie należy do grupy niestroidowych leków przeciwzapalnych, dlatego osoby uczulone na tę grupę powinny zrezygnować ze stosowania maści Voltaren MAX.

4. Możliwe działania niepożądane

Po zastosowaniu maści Voltaren MAX może wystąpić miejscowa reakcja uczuleniowa, objawiająca się zaczerwienieniem skóry, pokrzywką lub wysypką z pęcherzami. Sporadycznie może pojawić się także katar, obrzęk lub skrócenie oddechu. Prawidłowo stosowana maść nie wywołuje poważnych skutków ubocznych, a Voltaren MAX jest uważany za lek bezpieczny.

4.1. Środki ostrożności

Lek Voltaren MAX należy stosować tylko zewnętrznie. Nie wolno aplikować go w jamie ustnej ani połykać. W przypadku dostania się żelu do oczu, należy natychmiast przemyć je wodą. Voltaren MAX może być stosowany z bandażami i opatrunkami, ale muszą one zapewniać przepływ powietrza.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

  Pomocni lekarze

  Szukaj innego lekarza