Trwa ładowanie...

Aldi palił 40 papierosów dziennie. Sprawdzamy, jak teraz wygląda

Aldi Rizal w wieku dwóch lat był uzależniony od nikotyny. Palił nawet 40 papierosów dziennie. Teraz chłopiec ma 9 lat i uwolnił się od nałogu. Nie było to takie proste.

1. 40 papierosów dziennie

Aldi zdobył międzynarodową sławę po tym jak opublikowano jego zdjęcie. 2-letni chłopiec siedział na trójkołowym rowerku i palił papierosa. Gdy ojciec Aldiego pierwszy raz poczęstował go papierosem (chłopiec miał 18 miesięcy) nie mógł przypuszczać, że z pozoru niewinny żart pogrąży chłopca w nałogu.

2-letni Aldi palił 40 papierosów dziennie
2-letni Aldi palił 40 papierosów dziennie (dailymail.co.uk)

Zobacz film: "Palenie papierosów a serce"

Na każdą próbę oduczenia Aldiego palenia, ten reagował agresją i płaczem. O chłopcu zrobiło się głośno, jego losem zainteresowali się sąsiedzi i indonezyjski rząd. Aldi został objęty specjalnym programem i udało mu się zerwać z nałogiem. Niestety, zamienił jedno uzależnienie na drugie.

2. Uzależnienie od jedzenia

Chłopiec zaczął bardzo dużo jeść - jego jadłospis opierał się na tłustych potrawach i mleku skondensowanym. W wieku 5 lat ważył 24 kg i ciągle przybierał na wadze.

Gdy rodzice próbowali ograniczyć dodatkowe posiłki, chłopiec wpadał w szał i uderzał głową o ścianę. Postanowili więc wybrać się z chłopcem do specjalisty. Dietetyk dr William Nawawi powiedział rodzicom, że palenie w młodym wieku przyczyniło się do obecnych kłopotów z wagą u chłopca. Zalecił ścisłą dietę opartą na dużej ilości warzyw i owoców.

Chłopiec ma teraz 9 lat i chodzi do podstawówki
Chłopiec ma teraz 9 lat i chodzi do podstawówki (Facebook.com)

Aldi przez cztery lata był na diecie, rozpoczął też naukę w lokalnej szkole podstawowej. Dzięki uporowi rodziców udało się odchudzić chłopca i po nadprogramowych kilogramach prawie nie ma śladu. Aldi lubi spędzać czas w szkole i ze swoimi przyjaciółmi. Nadal przestrzega zaleceń diety i nie wrócił do nałogu tytoniowego.

Dziś Aldi ma 11 lat
Dziś Aldi ma 11 lat

Aldi jest teraz w podstawówce. Ma11 lat i jest nie tylko ulubieńcem nauczycieli, ale i uczniów. Z najnowszych informacji publikowanych w sieci przez zagraniczne media, moŻemy się dowiedzieć, że chłopiec ma bardzo dobre wyniki w nauce. Trzymamy za Aldiego mocno kciuki, aby już nigdy więcej nie wpadł w szpony nałogu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza