Trwa ładowanie...

Betaloc - charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Lek Betaloc jest stosowany w kardiologii. Z jego pomocą leczy się nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, a także zaburzenia rytmu serca Lek Betaloc jest stosowany także w profilaktyce migreny.

spis treści

1. Charakterystyka leku Betaloc.

Substancją czynną w leku Betaloc jest metoprolol. Działanie metoprololu prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, zmniejszenia objętości wyrzutowej oraz do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Zobacz film: "Leczenie chorób serca"

Betaloc występuje w postaci tabletek dojelitowych. Dawki dostępne na rynku polskim to: Betaloc 50 (47,5 mg), Betaloc 100 (95 mg) oraz Betaloc 25 (23,75 mg).

2. Bezpieczne dawkowanie leku.

Lek Betaloc przyjmuje się raz na dobę, najlepiej rano. Dawkę ustala lekarz.

Zalecane dawki leku Betaloc:

  • Nadciśnienie tętnicze – zalecana dawka leku Betaloc to 50-100 mg na dobę.
  • Choroba niedokrwienna serca – zalecana dawka leku Betaloc to 100-200 mg na dobę.
  • Niewydolność serca – zalecana dawka początkowa leku Betaloc to 25 mg na dobę (przez 2 tygodnie), później dawka może być zwiększona do 50 mg na dobę, a w ciągu kolejnych 2 tygodni nawet do 200 mg na dobę.
  • Zapobieganie nagłej śmierci sercowej i ponownemu zawałowi serca: 100 mg na dobę.
  • Zaburzenia rytmu serca: zalecana dawka leku Betaloc to 100 mg na dobę.
  • Profilaktyka migreny: zalecana dawka leku Betaloc to100-200 mg na dobę

Dzieci powyżej 6 roku życia mogą przyjmować lek Betaloc w dawce 1 mg / kg masy cała, ale nie więcej jak 50 mg na dobę.

Tabletki Betaloc należy popić szklanką wody. Cena leku Betaloc znajduje się w przedziale 20-35 zł, za 28 tabletek. Cena zależy od zawartości substancji czynnej w leku Betaloc.

3. Jakie są wskazania do stosowania?

Preparat Betaloc jest stosowany w leczeniu choroby wieńcowej. Wskazania do stosowania leku Betaloc to nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, ostry zawał serca. Lek Betaloc stosuje się również w leczeniu migreny.

4. Kiedy należy unikać stosowania leku Betaloc?

Przeciwwskazania do stosowania leku Betaloc to: nadwrażliwość na meroprolol, choroby serca, niedociśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia obwodowego obwodowego. Leku Betaloc nie powinni przyjmować pacjenci, którzy stosują leki obniżające ciśnienie, przeciwarytmiczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę.

Leku Betaloc nie powinny przyjmować kobiety w ciąży, chyba że lekarz prowadzący uzna, że jest to konieczność. Leku Betaloc nie powinny przyjmować kobiety karmiące piersią.

Zobacz także:

5. Działania niepożądane i skutki uboczne stosowania leku.

Działania niepożądane w stosowaniu leku Betaloc to: ból głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, bóle brzucha, nudności i wymioty, biegunka oraz zaparcia.

Skutki uboczne przy stosowaniu leku Betaloc to również: ból w klatce piersiowej, zaburzenia snu, zaostrzenie objawów niewydolności serca, duszności, skurcz oskrzeli u pacjentów z astmą, zaburzenia libido, zaburzenia smaku, wypadanie włosów

Pacjenci stosując Betaloc skarżą się również na koszmary senne, zaburzenia pamięci, szumy uszne, podrażnienie oczu, stany lękowe czy zaburzenia pracy wątroby.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Betaloc - charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Betaloc - charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza