Bezsenność a menopauza

Sen jest podstawową potrzebą każdego człowieka, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w środowisku. Problem bezsenności dotyczy większości kobiet w okresie menopauzy. Zazwyczaj wywołany jest uderzeniami gorąca oraz zlewnymi potami. Jakie są objawy takich zaburzeń? Na czym polega bezsenność?

  • trudności w zaśnięciu,
  • częste wstawanie w nocy i utrudnione ponowne uśnięcie,
  • zbyt wczesne wstawanie rano,uczucie zmęczenia po nocy.

To musisz wiedzieć

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Alkohol może czasami pomóc, ale nie powinnien być stosowany jako lek na bezsenność. Takie zastosowanie szybko doprowadzi do uzależnienia. Alkohol działa dwufazowo na sen. W pierwszym okresie faktycznie pomaga usnąć, ale następna faza to efekt z odbicia. Człowiek nagle budzi się w nocy i jest na tyle pobudzony, że nie może usnąć ponownie.

Mleko zawiera tryptofan, który jest niezbędnym produktem do wytworzenia serotoniny. Mleko to naturalny sposób na menopauzę. Pomaga ona w zaśnięciu, wpływa na odczucie bólu i przyjemności. W mleku ilość tryptofanu jest na tyle mała, że nie wyleczy Cię ono z bezsenności, ale może pomóc w zrelaksowaniu się przed snem. Mleko neutralizuje objawy menopauzy. Skuteczne są też leki na menopauzę.

Następny artykuł: Menopauza a choroby serca

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy