Trwa ładowanie...

Bezsenność a menopauza

Sen jest podstawową potrzebą każdego człowieka, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w środowisku. Problem bezsenności dotyczy większości kobiet w okresie menopauzy. Zazwyczaj wywołany jest uderzeniami gorąca oraz zlewnymi potami. Jakie są objawy takich zaburzeń? Na czym polega bezsenność?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

  • trudności w zaśnięciu,
  • częste wstawanie w nocy i utrudnione ponowne uśnięcie,
  • zbyt wczesne wstawanie rano,uczucie zmęczenia po nocy.

To musisz wiedzieć

Alkohol może czasami pomóc, ale nie powinnien być stosowany jako lek na bezsenność. Takie zastosowanie szybko doprowadzi do uzależnienia. Alkohol działa dwufazowo na sen. W pierwszym okresie faktycznie pomaga usnąć, ale następna faza to efekt z odbicia. Człowiek nagle budzi się w nocy i jest na tyle pobudzony, że nie może usnąć ponownie.

Mleko zawiera tryptofan, który jest niezbędnym produktem do wytworzenia serotoniny. Mleko to naturalny sposób na menopauzę. Pomaga ona w zaśnięciu, wpływa na odczucie bólu i przyjemności. W mleku ilość tryptofanu jest na tyle mała, że nie wyleczy Cię ono z bezsenności, ale może pomóc w zrelaksowaniu się przed snem. Mleko neutralizuje objawy menopauzy. Skuteczne są też leki na menopauzę.

Następny artykuł: Menopauza a choroby serca

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.