Trwa ładowanie...

Ból w szyi okazał się poważną chorobą neurologiczną (WIDEO)

Zobacz film: "Ból w szyi okazał się poważną chorobą neurologiczną"

Było lato 2011 roku, gdy Stephanie Cartin obudziła się z bólem w karku. Dolegliwości promieniowały na plecy, ale dziewczyna sądziła, że przemarzła. Tej nocy spała bowiem przy włączonej klimatyzacji. Myślała, że ból minie.

Tak się jednak nie stało. Ból w karku okazał się objawem poważnej choroby neurologicznej. Było lato 2011 roku, gdy Stephanie Cartin obudziła się z bólem w karku. Dolegliwości promieniowały na plecy, ale dziewczyna sądziła, że przemarzła.

Tej nocy spała bowiem przy włączonej klimatyzacji. Myślała, że ból minie. Tak się jednak nie stało. Dolegliwości nasilały się. W końcu zaczęły uniemożliwiać poruszanie się. Lekarz zasugerował zaburzenia neurologiczne. Skierował Jennifer na tomografię komputerową.

Na podstawie badania, lekarze stwierdzili stwardnienie rozsiane. Skierował Stephanie na tomografię komputerową. Na podstawie badania, lekarze stwierdzili stwardnienie rozsiane. Stephanie Cartin: "To był dla mnie ogromny szok. Niewiele wiedziałam o tej chorobie.

Myślałam, że oznacza ona wyłączone mnie z życia, liczne pobyty w szpitalu i niechybną śmierć. Diagnozę usłyszałam dzień przed 27 urodzinami. Na szczęście jednak nie okazała się dla mnie końcem świata".

Dziewczyna potwierdziła chorobę u kilku specjalistów i rozpoczęła leczenie. Cały czas odczuwała mrowienie w dłoniach i była bardzo zmęczona. Terapia pomogła, ale niestety cierpiała psychika. Dziewczyna borykała się z bezsennością i kłopotami skórnymi.

Zaczęła popadać w depresję. W końcu zdecydowała się pójść na terapię i zaczęła pisać bloga. Dziś Stephanie twierdzi, że choroba zweryfikowała jej życie. Grono przyjaciół stopniało, a pozostali ci najlepsi.

Zdecydowała też, że będzie przełamywać tabu dotyczące choroby. Mimo, że objawy wracają, ona stawia im czoła. Stephanie Cartin: "Ta choroba bywa niewidoczna. Możesz wyglądać młodo i zdrowo, ale czujesz się okropnie.

Ludzie tego nie widzą i nie rozumieją. Moja droga była bardzo wyboista, ale wiem, że stwardnienie rozsiane (SM) nie jest wyrokiem śmierci." Koszulka z napisem "MS zadarło z niewłaściwą dziewczyną" dodaje jej siły.

Stwardnienie rozsiane (Muliple Sclerosis) to choroba autoimmunologiczna. Atakuje komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym. Pierwsze jej objawy to drętwienie karku, mrowienie, zaburzenia mowy i koordynacji ruchów.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza