Trwa ładowanie...

Chce oddać dziecko, bo... jest "brzydkie"

Każde dziecko jest ładne, ale moje jest najpiękniejsze – tak zazwyczaj mówią rodzice. Nie wszyscy. Pewien świeżo upieczony ojciec zamieścił zdjęcie swojego nowo narodzonego dziecka na Facebooku. Jednak zamiast wyrazów szczęścia i dumy zapytał, czy może go oddać. Na reakcje użytkowników portalu nie trzeba było długo czekać.

Zobacz film: "Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić"

1. Ciężka droga na świat

Ciemieniucha, krostki, zaczerwienia, otarcia, opuchlizna czy zasinienia to normalne cechy, z którymi rodzi się większość noworodków. Kilkugodzinny poród i trudna droga malca na świat sprawiają, że na jego twarzy pojawiają się siniaki, obrzęki i podkrążenie oczu. To zupełnie normalne. Jak widać, nie każdy rodzic jest na to przygotowany.

Facebook.com
Facebook.com

Niedawno na Facebooku pojawił się wpis Scottiego Smitha, który obok zdjęcia swojego dziecka napisał: "Więc to jest moje dziecko. W końcu jest już z nami, ale co do diabła zesłał mi Bóg :/ Czy mogę oddać noworodka do DCFS?"

DCFS to w Stanach Zjednoczonych Departament ds. Rodziny i Dzieci, czyli jednostka, która zajmuje się m.in. adopcją i kontrolą rodzin zastępczych.

2. Oburzeni internauci

Zbulwersowani internauci nie kryli swojego oburzenia słowami młodego taty. Post udostępniło już ponad 11 tys. osób, a skomentowały go 4 tys. użytkowników Facebooka. Ludzie nie mogą uwierzyć w to, że można być tak nieczułym i naśmiewać się ze swojego dziecka.

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka
Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka [9 zdjęć]

Przygotuj zapas pieluszek, by były gotowe do akcji, gdy tylko w domu pojawi się nowy mieszkaniec. Jest

zobacz galerię

Oprócz wpisów mówiących o głupocie ojca, pojawiły się też takie, w których użytkownicy uważają, że Scottie Smith nie powinien mieć więcej dzieci. Głos zabrały także osoby, które od lat starają się o potomstwo, ale dotychczas im się to nie udawało. Piszą, że gdyby urodziło im się takie dziecko, skakaliby ze szczęścia pod sufit, a nie narzekali na jego wygląd na portalu społecznościowym.

Zobacz także:

To nie pierwszy przypadek, w którym bezbronne dziecko staje się przedmiotem kpin własnego rodzica. Im częściej słyszymy o takich historiach, tym większe mamy wrażenie, że jednak nie wszyscy ludzie zostali stworzeni do bycia rodzicem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza