Trwa ładowanie...

Chce oddać dziecko, bo... jest "brzydkie"

Każde dziecko jest ładne, ale moje jest najpiękniejsze – tak zazwyczaj mówią rodzice. Nie wszyscy. Pewien świeżo upieczony ojciec zamieścił zdjęcie swojego nowo narodzonego dziecka na Facebooku. Jednak zamiast wyrazów szczęścia i dumy zapytał, czy może go oddać. Na reakcje użytkowników portalu nie trzeba było długo czekać.

Zobacz film: "Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić"

1. Ciężka droga na świat

Ciemieniucha, krostki, zaczerwienia, otarcia, opuchlizna czy zasinienia to normalne cechy, z którymi rodzi się większość noworodków. Kilkugodzinny poród i trudna droga malca na świat sprawiają, że na jego twarzy pojawiają się siniaki, obrzęki i podkrążenie oczu. To zupełnie normalne. Jak widać, nie każdy rodzic jest na to przygotowany.

Facebook.com
Facebook.com

Niedawno na Facebooku pojawił się wpis Scottiego Smitha, który obok zdjęcia swojego dziecka napisał: "Więc to jest moje dziecko. W końcu jest już z nami, ale co do diabła zesłał mi Bóg :/ Czy mogę oddać noworodka do DCFS?"

DCFS to w Stanach Zjednoczonych Departament ds. Rodziny i Dzieci, czyli jednostka, która zajmuje się m.in. adopcją i kontrolą rodzin zastępczych.

2. Oburzeni internauci

Zbulwersowani internauci nie kryli swojego oburzenia słowami młodego taty. Post udostępniło już ponad 11 tys. osób, a skomentowały go 4 tys. użytkowników Facebooka. Ludzie nie mogą uwierzyć w to, że można być tak nieczułym i naśmiewać się ze swojego dziecka.

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka
Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka [9 zdjęć]

Przygotuj zapas pieluszek, by były gotowe do akcji, gdy tylko w domu pojawi się nowy mieszkaniec. Jest...

zobacz galerię

Oprócz wpisów mówiących o głupocie ojca, pojawiły się też takie, w których użytkownicy uważają, że Scottie Smith nie powinien mieć więcej dzieci. Głos zabrały także osoby, które od lat starają się o potomstwo, ale dotychczas im się to nie udawało. Piszą, że gdyby urodziło im się takie dziecko, skakaliby ze szczęścia pod sufit, a nie narzekali na jego wygląd na portalu społecznościowym.

Zobacz także:

To nie pierwszy przypadek, w którym bezbronne dziecko staje się przedmiotem kpin własnego rodzica. Im częściej słyszymy o takich historiach, tym większe mamy wrażenie, że jednak nie wszyscy ludzie zostali stworzeni do bycia rodzicem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.