Trwa ładowanie...

Bakterie probiotyczne LA-5 i BB-12

Avatar placeholder
01.12.2022 12:50
Bakterie probiotyczne LA-5 i BB-12
Bakterie probiotyczne LA-5 i BB-12 (123RF)

Bakterie probiotyczne LA-5 i BB-12 to kultury bakterii, które działają w przewodzie pokarmowym. Odpowiadają za prawidłowe zachowanie immunomodulacji, za skutki metaboliczne, wpływają też na skład mikroorganizmów w jelitach.

spis treści

1. Bakterie probiotyczne

W obecnych czasach wzrasta zainteresowanie probiotykami. Bakterie probiotyczne to specjalnie wyselekcjonowane żywe kultury bakterii lub drożdży. Podawane są doustnie, działają w przewodzie pokarmowym. Naukowcy, zanim dopuszczą żywe kultury bakterii do użytku, muszą sprawdzić ich skuteczność, jakość i bezpieczeństwo. LA-5 to szczep Lactobacillus acidophilus. BB-12 należy do szczepu Bifidobacterium Lactis.

2. Probiotyki LA-5

LA-5 należy do szczepu ludzkiego, potrafi przetrwać w układzie jelitowym. Skutecznie osłaniają błonę śluzową jelit poprzez przylgnięcie do niej. Badania nie wykazały, by jakakolwiek grupa wiekowa osób źle znosiła działanie LA-5. Probiotyki tego typu są odporne na kwas żołądkowy i działanie żółci. Preparaty probiotyczne z LA-5 mają długi okres przydatności do spożycia, gdyż LA-5 są w stanie przeżyć podczas produkcji.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Bakterie probiotyczne LA-5 pozwalają zachować zdrowie jelit na dłużej. Produkty osłonowe zawierają LA-5 ze względu na ich zdolność szybkiej kolonizacji jelit po kuracji antybiotykowej. Probiotyki zapobiegają biegunkom u niemowląt oraz u podróżnych. Działają przeciwbakteryjnie. Neutralizują działanie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, nadtlenku wodoru oraz laktacyny B. Preparaty probiotyczne zabijają grzyby Candida, Penicillium, Mucor, Fusarium.

3. Probiotyki BB-12

BB-12 należy do szczepu ludzkiego Bifidobacterium Lactis. Działanie probiotyków jest poparte próbami klinicznymi. Tego typu bakterie probiotyczne potrafią przeżyć w układzie jelitowym. Przylegają one do błony śluzowej jelit, są odporne na szkodliwe działanie kwasów żołądkowych i żółci. Są bardzo płodne, dlatego mogą być produkowane na olbrzymią skalę. Wykazują dużą zdolność przetrwania w procesie produkcji.

Żywe kultury bakterii BB-12 wpływają na zdrowe jelita. Są składnikiem preparatów osłonowych stosowanych po kuracji antybiotykowej. Przeciwdziałają biegunce niemowląt i podróżnych. W połączeniu z probiotykami LA-5 usuwają z jelit cholesterol. Pobudzają układ odpornościowy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.