Trwa ładowanie...

Concor Cor - dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Concor Cor jest lekiem z grupy beta-blokerów, który powoduje zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu. Substancją czynną preparatu jest bisoprolol. Concor Cor obniża ciśnienie tętnicze. Jest to lek dla pacjentów, którzy mają problemy z układem sercowo-naczyniowym.

spis treści

1. Bezpieczne dawkowanie leku Concor Cor

Lek Concor Cor jest stosowany przy takich schorzeniach jak nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa Tabletki Concor Cor stosuje się doustnie w dawce 5-20 mg raz dziennie. Jeżeli u pacjentów występuje niewydolność serca: leczenie rozpoczyna się od dawki 1,25 mg raz na dobę i stopniowo, co 2-3 tygodnie, zwiększa się do maksymalnej dawki 10 mg/d.

Zobacz film: "Produkty, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi"

W niewydolności wątroby lub niewydolności nerek lub stanach przebiegających ze zwężeniem oskrzeli dawkę należy obniżyć o połowę. Cena leku Concor Cor to ok 55 zł za 30 tabletek.

2. Wskazania do stosowania leku Concor Cor

Preparat Concor Cor jest zalecany do leczenia stabilnej i przewlekłej [niewydolności serca](https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-serca z zaburzoną czynnością kurczową lewej komory. Concor Cor w mniejszych dawkach ( 5 i 10 mg) służy także leczeniu nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej.

3. Przeciwwskazania do stosowania

Przeciwskazania do stosowania leku Concor Cor to: ostra niewydolność serca, zespół chorego węzła zatokowego, blok zatokowo-przedsionkowy, bradykardia (poniżej 60 uderzeń/min.), niedociśnienie (ciśnienie skurczowe poniżej 100 mmHg). Oczywiście leku Concor Cor nie powinni przyjmować pacjenci uczuleni na substancje zawarte w leku.

Leku Concor Cor nie powinni przyjmować pacjenci z ciężką astma oskrzelową lub ciężką przewlekłą obturacyjną choroba płuc. Późne stadium miażdżycy zarostowej tętnic obwodowych, zespół Raynauda, nieleczony guz chromochłonny nadnerczy, kwasica metaboliczna także są przeciwwskazaniem do przyjmowania leku Concor Cor.

4. Skutki uboczne działania leku

Działania niepożądane leku Concor Cor to: zmęczenie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, depresja. Rzadko występują takie skutki jak łzawienie, zapalenie spojówek, spadki ciśnienia wywołane zmianą pozycji ciała na stojącą, zwolnione bicie serca, zwiększenie objawów niewydolności krążenia, chromania przestankowego, zespołu Raynauda.

Objawy skutków ubocznych przy stosowaniu leku Concor Cor to: duszności. Inne działania niepożądane to biegunka, zaparcie, nudności, bóle brzucha, świąd, rumień, pocenie si, wystąpienie łuszczycy i wysypek skórnych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza