Trwa ładowanie...

Zawartość cukru w lekach

Osoby cierpiące na cukrzycę, a także rodzice dzieci, które na nią chorują muszą bardzo się starać, aby kontrolować ilość cukru spożywanego przez chorego. Problem pojawia się, gdy cukrzyk zapadnie na inną chorobę, choćby zwykłe przeziębienie, i musi przyjmować leki...

spis treści

1. Brak informacji o zawartości cukru w leku

W ulotkach dołączonych do leków brak jest informacji o zawartych w nich substancjach, które mogą wpłynąć na poziom cukru we krwi. Dla osób, które mają problem z uregulowaniem glikemii taka informacja ma ogromne znaczenie. Informacji o zawartości cukrów nie ma zarówno przy antybiotykach, jak i co gorsza przy syropach. Zalecenia dla osób cierpiących na cukrzycę ograniczają się jedynie do prośby o ostrożne stosowanie leku.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Wprowadzenie do ulotki leku zapisu o zawartości cukru

Sprawą braku informacji o cukrach zawartych w lekach zajął się Urząd Rejestracji Leków. Po konsultacjach postanowiono przekazać Komisji Europejskiej wniosek o wprowadzenie do ulotek informacyjnych załączanych do leków zapisków o zawartości glukozy, fruktozy, maltozy, laktozy, sacharozy itd. w jednej dawce farmaceutyku. Dzięki takiej informacji osoby chore na cukrzycę oraz rodzice dzieci na nią cierpiących będą mogli wybierać bezpieczne leki, których stosowanie nie zwiększy ryzyka hiperglikemii.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Zawartość cukru w lekach
Zawartość cukru w lekach
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza